Archive for Nisan 2017

Son Dakika: Kenan İmirzalıoğlu’Nun 145 Bin Tl’Lik Sakalı

Kenan İmirzalıoğlu’nun 145 bin TL’lik sakalı

Akturkticaret.Net Farkıyla: Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu, önceki gün Akmerkez’deydi

Kenan İmirzalıoğlu çekimleri yazın başlayacak dizide Fatih Sultan Mehmet’i oynayacak. Rolü için sakal bırakıyor. Kenan ‘bölüm başına 145 bin TL alacak.

Uzun süredir ekranlardan uzak olan Kenan İmirzalıoğlu, geçen günlerde ‘İstanbullu Gelin’ ve ‘Vatanım Sensin’ gibi prjelerinde yapımcısı olan O3 Medya ile anlaşmıştı.

Kenan İmirzalıoğlu’nun yeni projesi, Osmanlı tarihinin bir bölümünü anlatacak bir dizi olacak. 42 yaşındaki oyuncu yeni rolünde Fatih Sultan Mehmet’i canlandıracak.

Kaynak:Posta

Son Dakika: Fetö’Nün Yeni Hedefi Ortaya Çıktı

FETÖ’nün yeni hedefi ortaya çıktı!

Akturkticaret.Net Farkıyla: ABD’de iktidarda olan Cumhuriyetçiler ve Başkanı Trump yönetimiyle yakın ilişkiler kurmak isteyen FETÖ, lobi çalışmalarına bir yenisini ekledi.

ABD’deki Gülenciler’in geçen sonbaharda kurdukları Washington Strategy Group adlı şirket, önceki gün Trump yönetimine yakınlığıyla bilinen New York merkezli Gotham Hükümet İlişkileri ve İletişimleri adlı kuruluşu lobi faaliyetleri için tuttu. FETÖ adına ABD’deki seçilmiş kişiler nezdinde lobi yapacak olan Gotham, bu işi için 50 bin dolar peşin, her ay da 20 bin dolar gelir elde edecek. Gotham’ın ortaklarından Brad Gertsman, Gülenciler’in kendi şirketlerini Beyaz Saray’la olan yakın bağları nedeniyle seçtiğini söyledi.

TRUMP İÇİN ÇALIŞMIŞTI

Gotham, Trump’ın seçim kampanyasının startını vermiş ve halka ilişkiler faaliyetlerini yürütmüştü. Brad Gertsman, şirketlerinin Suudi arabistan’daki Türk “siyasi tutukluların” bırakılması için ABD yetkililerini ikna etmeye çalışacağını ve kendisinin de bu amaçla Suudi Arabistan’a gideceğini söyledi. Süleyman Turhanoğulları’nın başkanlığını yaptığı Washington Strategy Group (WSG), Kasım 2016’dan Nisan 2017’ye kadar Kongre’deki faaliyetleri için 80 bin dolar harcadı.

6 AYDA 150 BİN DOLAR

WSG, Gotham dışında bir başka lobi fırması olan The Estopinan Group’a da 2017’nin ilk çeyreğinde 20 bin dolar ödeme yaptı. Böylelikle FETÖ sadece WSG aracılığıyla son 6 ayda toplamda 150 bin dolar harcamış oldu. Kaynak: Sabah

Son Dakika: Çiğ Süt Satışında Düzenleme

Çiğ süt satışında düzenleme…

Akturkticaret.Net Farkıyla: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiğ süt satışı ile ilgili önemli bir tebliğ yayımlandı. Buna göre, artık marketlerde de ambalajlı bir şekilde çiğ süt satışı yapılabilecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 27 Nisan 2017 tarihli Resmi gazete’de yayımlanan ilanda çiğ sütün satışına dair usul ve esasları belirleyen tebliğ açıklandı. Yayımlanan ilana göre, artık çiğ süt satışı marketlerde de yapılabilecek.

ÖZEL DOLAPLARDA MUHAFAZA EDİLECEK

Bu tebliğ kapsamında çiğ sütün tüketiciye satışı, sağımdan itibaren 24 saat içerisinde gerçekleştirilecek. Çiğ sütün son tüketim süresi ise ilk sağım saatinden itibaren 48 saat boyunca geçerli olacak. Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik kapsamında onay belgesi almış işleme tesisleri, almış olduğu çiğ sütü yerel perakendecilere satabilecek.

AMBALAJLARDA ETİKETLER VE UYARILAR BULUNACAK

Çiğ sütün tüketiciye satışı sırasında etiketi yok ise satış yapılamayacak. Satışa sunulan çiğ sütün etiketinde, ürünün adı (çiğ inek sütü ve benzeri). Üretici/işleme tesisi adı soyadı veya ticari unvanı, adresi ve hayvancılık işletme numarası. Sağım tarihi. Çiğ sütün son tüketim tarihi. En az 1 cm olacak şekilde “ÇİĞ SÜT”, “24 SAAT İÇİNDE KULLANILMALIDIR” ve “KULLANMADAN ÖNCE KAYNATINIZ” ifadeleri. “0°C ila 4°C’de BUZDOLABINDA MUHAFAZA EDİNİZ” bilgisi. yer alması zorunlu olacak.

Yayımlanan tebliğe göre, çiğ süt sadece otomatik satış makinelerinde tüketiciye sunulabilecek. Hazır ambalajlı çiğ süt için en az 1 litrelik ve tek kullanımlık ambalajlar kullanılacak. Çiğ süt, tüketiciye otomatik satış makinesi aracılığıyla tek kullanımlık ambalaj veya tüketici tarafından sağlanan kap içerisinde satılacak. Ayrıca makinelerin gıda ile temasa uygun olması ve 0 ile 4 derece arasında muhafaza sağlıyor olması gerekecek.

PEKİ ÇİĞ SÜT SATANLAR NE YAPACAK?

Çiğ süt satmak isteyen süt üreten hayvancılık işletmecisinin, öncelikle Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne başvurarak izin alması gerekiyor. Ayrıca çiğ süt analizlerinin hepsini yaptırmak ve en az 1 litrelik tek kullanımlık hazır ambalajları tüketiciye sağlamak zorunda olacak.(Milliyet)

Son Dakika: Türk Devi Resti Çekti Satmıyoruz

Türk devi resti çekti! Satmıyoruz…

Akturkticaret.Net Farkıyla: Brezilyalı gıda devi BRF`in Keskinoğlu`nu satın alacağına yönelik çıkan haberlere Keskinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Keskinoğlu`ndan yalanlama geldi.

Banvit’i 470 milyon dolara satın alan Brezilyalı gıda devi BRF’in, Keskinoğlu’nu tekrar radarına aldığına yönelik çıkan haberlere şirketten açıklama geldi.

Keskinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Keskinoğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“2016’yı 1 milyar 150 milyon TL ciro ile kapatıp 54’üncü yılına giren ve Türkiye’yi 70’i aşkın ülkede temsil eden şirketimiz, kuruluşundan bu yana; gerek ticari ve sosyal paydaşlarına, gerekse de kamuoyuna karşı duyduğu sorumluluğun bir yansıması olarak tüm faaliyetlerini şeffaflıkla yürütmüştür.

Son günlerde, şirketimizle ilgili bir satış süreci olduğuna dair gündeme getirilen iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır, 2017 yılı için planlarımız arasında böyle bir hedef söz konusu değildir. Keskinoğlu Şirketler Grubu olarak, 2017 yılı itibariyle; yönetim aşamalarında profesyonellerle çalışarak kurumsallaşma sürecini başlattık. Yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olarak, sektörümüzde bu alanda da öncülüğü üstlenmenin getirdiği sorumluluk ve yeni yapımızın oluşturduğu dinamizmle birlikte, büyüme hedeflerimize ve yeni yatırımlara odaklanmış durumdayız.

Bunun dışındaki tüm iddiaların, kamuoyunu ve ticari paydaşlarımızı yanlış yönlendirebilecek nitelikte, spekülatif söylentilerden ibaret olduğunu belirtir; tarafımızdan yapılmayan açıklamalara itibar göstermeyeceğiniz inancıyla, hassasiyetiniz için teşekkürlerimizi sunmak isteriz.”

KESKİNOĞLU, 75 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Keskinoğlu Şirketler Grubu; piliç eti, ticari yumurta, organik gübre, viol, yem, zeytinyağı ve sabun üretiminin yanı sıra, damızlık civciv ve yarka yetiştiriciliği, etlik ve yumurta yönlü civciv üretimi, lojistik ve son olarak ‘Tavvuk restaurantları’ ile faaliyet gösteriyor. Merkezi Aksihar’da olan şirketin çalışan sayısı 3 bin 600. Şirket 75 ülkeye ihracat yapıyor. 1.2 milyar TL ciroya sahip şirketin, hedef ihracat pazarında Afrika bulunuyor. Şirketin tesislerinde yıllık 170 bin ton piliç eti, 40 bin ton ileri işlenmiş piliç eti ve şarküteri ürünleri, 1 milyar adet yumurta, 450 milyon adet viol (yumurta kabı), 11 milyon adet yumurta yönlü dişi civciv, 4 milyon adet yarka, 80 milyon adet broiler (etlik civciv) ve 50 bin ton organik gübre üretimi ile 15 bin ton zeytinyağı üretimi yapılıyor. Şirketin iki adet yem fabrikası var. Toplam yem üretim kapasitesi 1 milyon 250 bin ton. Şirket, İSO 500 raporunda 81. sırada yer alıyor.(uzmanpara)

Son Dakika: İstanbul’Da Dün Yaşanan Servisteki Patlamada Uzaktan Kumanda’ İhtimali

İstanbul’da dün yaşanan servisteki patlamada ‘uzaktan kumanda’ ihtimali

Akturkticaret.Net Farkıyla: Dün İstanbul Pendik’te özel bir üniversiteye ait servis minibüsünde patlama meydana gelmiş ve 7 öğrenci yaralanmıştı. Olayla ilgili çok çarpıcı detaylar ortaya çıktı

İstanbul’da özel bir üniversitenin öğrencilerini taşıyan servis minibüsünde Sabiha Gökçen Havalimanı Aydınlı bağlantı yolunda dün seyir halindeyken patlama meydana geldi.

SERVİS ŞOFÖRÜ: 1.70 BOYLARINDA, ZAYIF…

Habertürk’te yer alan habere göre; Patlayıcı öğrenci görünümlü birinin servis aracına bıraktığı öğrenilirken, patlamada servisin şoförü ve 7 öğrenci yaralandı.Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan servis şoförünün “Saat 13.30′ sıralarında öğrencileri almak için okulun önüne geldim. Beklerken 20-25 yaşlarında, kumral, 1.70 boylarında, zayıf, beyaz gömlek kot pantolonlu, kirli sakallı bir erkek valiz şeklinde bir çantayla arabaya bindi. Hemen sonrasında da aşağı indi ve ‘Şoför abi ben hemen geliyorum’ dedi. Tekrara araca binip binmediğini hatırlamıyorum” dedi.

YARALI ÖĞRENCİ: KAYIP ÇANTA YAZIYORDU

Yaralı öğrencilerden biri ise “Araca bindiğimde tekli koltuğna oturmak istedim. Ancak üzerinde ‘kayıp çanta’ yazan çantayı görünce arka koltuğa oturdumç Saat 14:00 sıralarında servis hareket etti. 20 dakika sonra da patlama oldu” dediği belirtildi.

‘UZAKTAN KUMANDAYLA PATLATILDI’ İHTİMALİ

Olay yerinde çok sayıda çivi ve pil parçaları bulan polis, patlamaya sebep olan el yapımı bombanın uzaktan kumandayla da patlatılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Son Dakika: Asılsız Haberler İsyan Ettirdi

Asılsız haberler isyan ettirdi

Akturkticaret.Net Farkıyla: İbrahim Erkal hakkında yapılan asılsız haberler yakınlarını isyan ettirdi.

15 gün önce evinin otoparkında düşerek beyin kanaması geçiren ve hemen ameliyata alınan İbrahim Erkal’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Doktorların ‘durumu stabil’ dediği Erkal, hakkında yapılan asılsız haberler yakınlarını isyan ettirdi.

İbrahim Erkal’ın resmi facebook hesabında şu açıklamaya yer verildi:

“Sevgili dostlar;

Çıkarları uğruna yalan yalnış haber yapanlara itibar etmeyiniz lütfen. İbrahim Bey’in durumunda değişiklik yoktur. Sizlerden ricamız, özellikle bunu istiyoruz ki; buradan başka yazılan bir şeye itibar etmemenizdir. Psikolojik baskı ile sizi ve bizi yıpratacak paylaşımlardan kaçının… sayfaları prim yapsın diye 15 gün öncenin haberini kendilerince yorumlayıp ‘son dakika haberi’ gibi servis edenleri; sizlerin de bulunduğu sosyal platforma şikayet ederek bize yardımcı olabilirsiniz. Bu basiretsiz insanlar; burada yaptığımız bildirimden dakikalar sonra paylaşım yapıp, tüm İbrahim Erkal sevenlerini maalesef psikolojik baskı altına almaya çalışmaktadır… Şuan bizim tek derdimiz sanatçımız İbrahim Erkal’ın sağlık durumudur. Lütfen dualarınızı eksik etmeyiniz…”(Hürriyet)

Son Dakika: Niğde’De Kuş Gribi Şüphesi

Niğde’de kuş gribi şüphesi!

Akturkticaret.Net Farkıyla: Dün akşam saatlerinde Tokat’ta kuş gribi virüsü tespit edilmiş ve köy karantina altına alınmıştı. Şimdi de Niğde’de tavukların ölmesi nedeniyle ilde kuş gribi alarmı verildi

Niğde’de bir vatandaş, 100’e yakın tavuğunun ölümü üzerine durumu Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne telefonla bildirdi.

İhbar üzerine ekipler telef olan tavuklardan numune aldı.

TEMAS EDENLERE İLAÇ VERİLDİ, TAVUKLAR TOPLANDI

Tedbir amacıyla da kuş gribi şüphesine karşı telef olan tavuklarla temas eden aileye ve kasabada bulanan vatandaşlara ilaç verildi. Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Jandarma, Sağlık ekipleri ve Sazlıca Belediyesi ekipleri tarafından kuş gribi şüphesi ile kasabada bulunan bütün tavuklar ilaçlanarak toplandı.(Posta)

Rize Web Tasarım İlk Sayfa Seo Rize Günübirlik Turlar www.hosttescil.com