Archive for Eylül 2017

Aleyna Tilki Uçağı Ayağa Kaldırdı

Aleyna Tilki uçağı ayağa kaldırdı!

Akturkticaret.net farkıyla: Genç şarkıcı Aleyna Tilki, seyahat ettiği uçakta telefonla konuşunca yolcular büyük panik yaşadı.

Yeni şarkısı ‘O Sen Olsan Bari’ ile konserden konsere koşturan 17 yaşındaki Aleyna Tilki, neredeyse her gün gazetelere, televizyonlara haber oluyor.

BUSINESS’TA OLAY
17 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki, bu kez seyahat ettiği uçakta hem kendisinin, hem de diğer yolcuların can güvenliğini hiçe saydı. Business’ta yolculuk eden Tilki, uçak inişe geçtiği anda telefonunu açtı.

UYARILARI DİNLEMEDİ
Telefonla konuşmaya başlayan Tilki, kabin görevlilerinin ve yolcuların uyanlarına aldırış etmedi. “Ne olacak ki?” diyerek konuşmasına devam eden Tilki’ye uçağın ikinci pilotu müdahale etti. Kokpitten çıkıp gelen ikinci pilot, genç şarkıcıyı uyarıp telefonunu kapattırdı. (Bülent Cankurt-Sabah)

Hazal Filiz Küçükköse – Tuan Tunalı Çifti Boşanıyor

Hazal Filiz Küçükköse – Tuan Tunalı çifti boşanıyor

Akturkticaret.net farkıyla: Güzel oyuncu Hazal Filiz Küçükköse , Deniz Yıldızı dizisinde tanışıp 2014 yılında evlendiği oyuncu Tuan Tunalı ile boşanma kararı aldı

Deniz Yıldızı dizisinde tanışıp evlenen Hazal Filiz Küçükköse ve Tuan Tunalı çifti boşanıyor. 2014 yılında evlenen çift Sosyal medyadan birlikte olan tüm fotoğrafları silip , birbirlerini takipden çıkardı.

TUNALI SOYADINI SİLMEDİ

Hazal Filiz Küçükköse sosyal medyadaki eşinin soyadı ‘Tunalı’ , kararı yeni aldıkları için silmedi. Tuan Tunalı’nın instagram story’de Sezen Aksu’nun “İhanetten Geri Kalan” şarkısını paylaşması, çiftin ayrilik kararı almasında ihanet mi ? sorusunu getirdi.

Öte yandan bir dedikodu ise Hazal Filiz Küçükköse’nin eşinden daha ünlü olup bundan doğan maddi manevi sebebler öne sürüldü.(Posta)

Ayrılık Tesadüfü

‘Ayrılık’ tesadüfü!

Akturkticaret.net farkıyla: Kutsi, uğruna yuvasını yıktığı Feyza Çıpa ile ilişkisini bitirdi. Eski eşi de nişanlısını terk etti!

Kutsi (44) 2008’de nikah masasına oturduğu Sinem Bayraktutar’ı ‘Huzur Sokağı’ndaki partneri, ‘Miss Turkey 2007’ üçüncüsü Feyza Çıpa (32) ile aldattı. Çift kızları Ceylin Ada ve Lila’ya rağmen Temmuz 2015’te boşandı.

Feyza Çıpa ‘yuva yıkan kadın’, Kutsi ‘ihanet eden adam’ suçlamasından kurtulmak için 2.5 yıl birlikte görüntü vermedi.

‘YAKINDA EVLENİYORUZ’

Sevgililer basının önüne ilk kez Aralık 2016’da çıktı. Feyza Çıpa “Yakında evleniyoruz” dedi. Ama o gün hiç gelmedi. İlk kriz Mayıs’ta çıktı. Kavga ettiler. Sonra Feyza Çıpa’nın doğum gününde barıştılar.

Ne var ki, Kutsi yine nikah masasına oturmaya yanaşmadı. Feyza Çıpa sonunda isyan etti. Ayrılık kararı aldı, Kutsi’nin tüm fotoğraflarını Instagram’dan sildi ve şöyle konuştu:

“4 yıl süren, her saniyesi çok kıymetli olan bir beraberlik yaşadık. Son dönemlerde bazı konularda anlaşmazlık yaşıyorduk. Bunu daha fazla sürdürmenin yersiz olduğunu düşündük. Medenice yollarımızı ayırdık.”

DÜĞÜN İPTAL EDİLDİ

Kutsi’nin Bodrum’a yerleşen eski eşi, geçen yıl Ezel Üneder ile nişanlanmıştı. Düğün iptal edildi.

Tesadüfe bakın ki, Sinem Bayraktutar da Kutsi ile aynı tarihlerde Ezel Üneder ile ilişkisine nokta koydu.

Sinem Bayraktutar ve nişanlısı

Kaynak:Hürriyet

Vicdansız Baba 5 Yaşındaki Kızına Etmediği Eziyet Kalmamış

Vicdansız baba! 5 yaşındaki kızına etmediği eziyet kalmamış

Akturkticaret.net farkıyla: İzmir’in Karabağlar ilçesinde, iddiaya göre yatağındayken altını ıslatan 5 yaşındaki kızını darp edip, kızının kolunu çakmakla yakmak suçundan ve eşini darp edip tehdit etmek suçundan yargılanan sanık İlhami P.’ye ilk celsede ceza yağdı. Vicdansız baba, çocuğuna eziyet suçundan 5 yıl, eşini tehdit suçundan 2 yıl indirimsiz ceza aldı.

Davaya konu olay, geçtiğimiz 15 Haziran günü Karabağlar’da meydana geldi. Soruşturmayı yürüten savcı Selim Berber’in hazırladığı iddianameye göre, 8 yıldır evli olan hamallık yapan İlhan P. (27) ile ev hanımı Damla P.’nin (27) 5 yaşında P.B.P isminde kız çocuklarının olduğu, şüpheli İlhan P.’nin olay tarihine kadar kızına ve eşine şiddet uyguladığı ancak Damla P.’nin şikayet etmediği belirtildi.

Olay tarihinde ise evde bulundukları sırada, küçük kız P.B.P. yatağından altını ıslatarak uyanıp babası İlhami P.’ye “Ben kardeş istiyorum, ne zaman kardeş yapacaksınız” diye sordu. Küçücük kızının altını ıslatmasına da kızan baba İlhami P., minik P.B.P.’ye tekme ile karnına ve başına vurmaya başladı. Baba hırsını alamayarak mutfaktan aldığı çakmak ile ağlayan ve acı çeken kızının kolunu yaktı. Bu anları ise Damla P. cep telefonu kamerası ile kaydetti. Hızını alamayan baba İlhami P., yaktığı sigarasını minik P.B.P.’nin üzerinde söndürmek istedi ancak anne Damla P. araya girdi.

POLİSİN ÖNÜNDE DE TEHDİTLERE DEVAM ETTİ

İlhami P. eşini, “Sizi öldüreceğim, kimse benim elimden sizi almayacak, gömeceğim sizi” diye tehdit etti. Damla P.’nin polise haber vermesi ile polis ekipleri eve gelip şüpheliyi gözaltına aldı. Polis, İlhami P.’yi evden alıp götürmek isterken, polislerin önünde eşi Damla P.’ye, “Seni de, çocuğu da, kendimi de öldürürüm. Katliam yaparım” diye tehditlerine devam etti. Emniyetteki sorgulamasının ardından İlhami P. çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı. Soruşturmayı yürüten savcı Selim Berber, sanık hakkında eşine hakaret, tehdit, çocuğuna eziyet suçlamalarıyla iddianame hazırlarken, iddianame İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanık İlhami P., sanık avukatı, müştekiler Damla P., Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Pınar Melli katıldı. Sanık İlhami P. mahkeme karşısında yaptığı savunmada çocuğunun korkutmak için çakmağı yakarak koluna yaklaştırdığını, ateşin koluna değmediğini, eşini tehdit etmediğini, suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Eşinden daha önce dayak yediğini söyleyen ancak mahkemede bir anlık bir öfke ile eşinin çocuğunu ve kendini darp ettiğini belirten anne Damla P., eşinden şikayetçi olmadığını, eşi İlhami P.’nin öfkeliyken neler yaptığını göstermek için görüntüye aldığını söyledi.

GÖRÜNTÜLER İZLENDİ

Daha sonra olay günü Damla P.’nin çektiği cep telefonu kamera görüntüleri izlendi. Görüntüde, sanık İlhami P.’nin kanepede oturan kızı P.B.P.’nin yanına gelerek çocuğunun koluna çakmağı yakmak suretiyle eziyet ettiği, sürekli olarak çocuğun kafasına ve koluna vurduğu, küçük çocuğun bu eylemler karşısında korkup ağalayarak babasından saklanmaya çalıştığı, sanığın kendini uyaran eşi Damla P.’ye tekme attığı görüldü.

Hakim Mehmet Şahiner, duruşmanın sona geldiğini söyleyerek sanık İlhami P.’den son sözünü sordu. Sanık, pişman olduğunu söyledi. Hakim, müşteki Damla P.’nin eşinden şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle sanığın hakaret suçlamasından beraat ettiğini; sanığın eşini ölümle tehdit etmesi suçundan işleniş şekli, kastın yoğunluğu nedeniyle 2 yıl ile cezalandırıldığını, sanık lehine takdir indirim uygulamasını gerektiren bir nedenin bulunmadığını; sanığın kendisini savunamayacak durumda olan çocuğuna yönelik eziyet suçundan suçun işleniş şekli, çocuk üzerinde getirecek psikolojik tahribat ile eylemin kastı gözetilerek 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını söyledi. Sanık lehine tahrik indirim uygulamasını gerektiren bir neden bulunmadığını belirten hakim, sanığın kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı mahkum olduğu hapis cezasının sonucu olarak cezanın infazı tamamlanıncaya kadar çocuğunun velayetinden yoksun bırakıldığını, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip davayı ilk celsede bitirdi.(Hürriyet)

Selin İmerin Bu Fotoğrafları Çok Konuşulacak

Selin İmer’in bu fotoğrafları çok konuşulacak

Akturkticaret.net farkıyla: Temmuz ayında Mustafa Ceceli ile nikah masasına oturan Selin İmer’in, Ahmet Hulusi Akten’in dizinin dibinde çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Bu fotoğrafların ardından Mustafa Ceceli bir açıklama yaparak ” Beni, eşim Selin Hanım ile Ahmed Hulusi tanıştırmadı” dedi.

Ahmet Hulusi’nin sohbetlerine katılmak için sık sık Amerika’ya giden Selin İmer, eşi Mustafa Ceceli ile bu sohbetler sırasında tanıştığı iddia edilmişti.

Fotoğraflarda dikkat çeken ayrıntılardan biri de geçen sezon Mustafa Ceceli ile program yapan Bengü’nün sohbet sırasında çiftin yanında olmasıydı.

Bu fotoğrafların yayınlanmasının ardından Mustafa Ceceli bir açıklama yaptı:

MUSTAFA CECELİ: BİZİ AHMET HULİSİ TANIŞTIRMADI

Bir süredir şahsım ve eşim Selin Hanım ile ilgili yürütülmeye çalışılan ‘kötü niyetli ve taraflı’ algı operasyonunun farkındayım. Bu konuyla ilgili olarak son kez yaptığım bu açıklamadan sonra artık tüm hukuki haklarımı da kullanacağımı belirtmek istiyorum.

İtham edildiği üzere; Beni, eşim Selin Hanım ile Ahmed Hulusi tanıştırmadı. Selin Hanım ile birbirimizi arkadaş ortamında tanıdık.
‘İyi ki tanıdım’ dediğim eşim Selin Hanım ile 10 Temmuz’da evlendik. Artık herkesin bu evliliğe saygı duymasını ve bizi bize bırakmasını istiyorum.. Bu işi malzeme olarak kullanmak isteyen insanlar kötü niyetlerini belli ederken, işin içine başka isimleri de katarak mevcut kendi gerçekliğini gözden kaçırmaktadır. Ama şu unutulmamalıdır ki,gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır.
MUSTAFA CECELİ

AHMET HULUSİ KİM?

Asıl adı Ahmet Hulusi Akten (72 yaşında). 21 Ocak 1945’de İstanbul, Cerrahpaşa’da doğdu.

Geçmişte Yeni İstanbul, Zaman, Akşam, Milli Gazete gibi gazetelerde çalışmış.

İlk kitaplarını Hulusi Akten adıyla bastıran Hulusi’nin bugün Amerika’da Güney Karolina’da yaşadığı tahmin ediliyor.

Biyografisinde “Din konusuna önce Diyanet’in yayınladığı on bir ciltlik Sahih-i Buhari tercümesini, sonra tüm Kütüb-i Sitte’yi ve Elmalılı Hamdi Yazır’ın “Hak Dini Kur’an Dili” isimli tefsirini okuyarak girmiştir. 1970 yılında Akşam Gazetesi’nde çalışırken ruh ve ruh çağırmalar konusunu incelemeye almış ve bu konuyu “Ruh İnsan Cin” kitabında yayınlamıştır” ifadeleri yer alıyor.(Hürriyet)

Yer Beyoğlu Gizli Tünel Bulundu

Yer: Beyoğlu… Gizli tünel bulundu

Akturkticaret.net farkıyla: İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Suçlarıyla Mücadele timi, Beyoğlu’nda çok sayıda adrese düzenlediği operasyonda, metruk binalar arasında torbacıların kullandığı “torbacı tüneli” buldu. Ekipler, bira kasalarının içerisinde çoraplara gizlenmiş çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Beyoğlu Bülbül Mahallesi’nde uyuşturucu satışı nedeniyle çok sayıda ihbar alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Harekete geçen Sokak Suçlarıyla Mücadele timi, mahallede çok sayıda adreste uyuşturucu kullanımı, satımı ve depolandığı yerlere baskın düzenledi. Özel hareket polislerinin de destek verdiği baskında, çok sayıda metruk bina girilerek arandı. Sokak aralarındaki şüpheli şahıslarında üstleri arandı.

Bira kasalarının içerisinde uyuşturucu madde bulundu

Yapılan çalışma sonucunda ekipler sokak arasında faaliyet gösteren bir marketin dışındaki bira kasalarının içinde çoraba gizlenmiş çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirdi. Sorgulama sonucunda market sahibi ve çalışanı gözaltına alındı. Bölgede otomatik silahlarla önlem alan özel harekat polisleri kuş uçurtmadı. Cadde ve sokaklardaki vatandaşlar ise didik didik arandı.

Metruk binalar arasında torbacı tüneli bulundu

Öte yandan, ekipler sokak üzerinde bir metruk binanın kapısını kırarak içeriye girdi. Binanın katlarını tek tek arayan tim, odalarda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirdi. Yapılan çalışma sonucunda binanın birinci katında, kaçmak ve uyuşturucu satımını kolaylaştırmak için binalar arasında yapılan torbacı tüneli bulundu. Tünelde içeriye giren tim, diğer binalarda da arama yaptı. Mahalleyi ablukaya alarak didik didik arayan tim çevredeki vatandaşların ifadeleri doğrultusunda da bazı metruk binaları aradı.
Öte yandan uygulamada 3 kişi gözaltına alınırken 2 silah ve 2 kiloya yakın uyuşturucu madde ele geçirildiği öğrenildi.(Hürriyet)

Danıştaydan Flaş Yaz Saati Kararı

Danıştay’dan flaş yaz saati kararı

Akturkticaret.net farkıyla: Kamuoyunda büyük tartışma yaratan yaz saati uygulamasında önemli bir son dakika haberi geldi. Danıştay, yaz saati uygulamasını kalıcı hale getiren Bakanlar Kurulu kararını iptal etti…

Türkiye 27 Mart 2016 tarihinde son kez yaz saati uygulaması için saatleri ayarladıktan sonra bir daha “doğal saat” olarak da bilinen kış saati kullanılmamıştı.

Burcu Berent adlı vatandaş buna itiraz ederek Başbakanlık ve Enerji Bakanlığı’na karşı dava açmıştı.

Danıştay Onuncu Dairesi yeni uygulamanın yürütmenin durdurulması talebini reddetmişti.

Berent’in buna da itiraz etmesi üzerine konu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’na gitti.

Kurul bugün açıklanan kararıyla bu yürütmeyi durdurdu.

Kararda, 697 sayılı kanuna göre Bakanlar Kurulu’nun başlangıç ve bitiş tarihlerini belirterek yaz saati uygulamakla yetkilendirildiği, söz konusu karar ile bu yetki kullanımının aşılıp yaz saatinin kalıcı kılındığı belirtildi.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Danıştay kararı, hükümetin dava konusu uygulamayı durdurmasını gerektiriyor.

Buna karşın hükümet, 697 sayılı kanunu iptal eden yeni bir kanun çıkararak yaz saati uygulamasını bir kez daha kalıcı hale getirebilir.(Hürriyet)

Rize Web Tasarım İlk Sayfa Seo Rize Günübirlik Turlar www.hosttescil.com