Archive for Ocak 2018

Son DakiKa: 5 Milyon Kişiye Anayasa Mahkemesinden Kötü Haber

5 milyon kişiye Anayasa Mahkemesi’nden kötü haber

Akturkticaret.net farkıyla: 2000 yılı ve sonrasında emekli olan yaklaşık 5 milyon kişinin merakla beklediği intibak kararı açıklandı. AYM eşit zam başvurusunu reddetti.

Türkiye Emekliler Derneği üyesi İbrahim Avcı, 2000 yılı öncesinde emekli olanlara yapılan intibak zammının, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara da yansıtılması için Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurdu. Kamu Denetçiliği Kurumu başvuruyu haklı buldu. Bunun üzerine Avcı, Ankara İş Mahkemesi’nde dava açtı. Ancak mahkeme davayı reddetti. Dava, Yargıtay’a taşındı. Yargıtay iş mahkemesinin kararını onayınca; Avcı, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulundu. Anayasa Mahkemesi (AYM) bu başvuruyu inceleyerek 10 Ocak’ta kararını açıkladı

AYM KARARI AÇIKLADI

Anayasa Mahkemesi kararında, Avcı’nın başvurusunda iddia edildiği gibi anayasaya aykırılığın söz konusu olmadığı belirtildi. 2000 yılı sonrası emeklilerinin sosyal güvenlik hakkının ihlal edilmediğini açıklayan AYM, mahkemeye erişim hakkının devam ettiğini de belirtti. AYM, konunun yetkisiz olduğuna, mahkeme masraflarının başvuran
üzerinde bırakılmasına hükmetti.

DAVA AİHM’YE GİDİYOR

AYM’nin tebliğini dün alan Türkiye Emekliler Derneği avukatı Cafer Tufan Yazıcıoğlu, üst mahkemenin kararını haksız bulduğunu ifade etti. Konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) taşıyacaklarını söyleyen Yazıcıoğlu şunları söyledi: “Anayasa Mahkemesi iç hukuk yollarının tüketilmesi açısından gidilmesi zorunlu yerdi. Şimdi 6 ay içinde kararı, İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıyacağız. Anayasa Mahkemesi’nin kararı daha önce verilen bireysel başvuru kararlarıyla çelişkili yorum taşımaktadır. Mahkeme kamu denetçiliği kurumu kararını ve dosyadaki bilirkişi raporlarını görmezden gelmiştir.”

HAKSIZLIK GİDERİLMELİ

2000 yılından önce emekli olan SSK’lılara intibak yasası çıkartılmış ve 2 milyondan fazla emekli 355 liraya varan zam almıştı. Hatta yapılan bazı hatalar dolayısıyla maaşı eksik bağlandığı tespit edilen 2 bin 500 kadar emeklimize 22 bin lirayı bulan toplu ödemeler de yapıldı. 31 Aralık 1999 tarihinde emekli olan bir vatandaş bu haktan yararlanırken 1 Ocak 2000’de yani bir gün sonra emekli olan birisi ise yararlanamadı. (Güneş)

Son DakiKa: 9 Yaşındaki Oğlunu Sapıklara Pazarlamış

9 yaşındaki oğlunu sapıklara pazarlamış

Akturkticaret.net farkıyla: Almanya son yılların en iğrenç olayı ile sarsılıyor. Freiburg’ta 47 yaşındaki anne Berrin T., sabıkalı sevgilisi Christina L. ile bir olup, 9 yaşındaki oğlunu üç yıl boyunca pedofil erkeklere pazarlamış.

ALMANYA’nın Baden Württemberg Eyaleti’nin Freiburg kentinde yaşayan ve kökeni açıklanmayan 47 yaşındaki Berrin T., 9 yaşındaki oğlunu üç yıl boyunca para karşılığı pedofillere satmış. Berrin T.’ye bu işte sabıkalı sevgilisi Christina L. de yardım etmiş. İkili, küçük çocuğu internet üzerinden bütün Avrupa’da pazarlamış.

Polisin ve savcılığın verdiği bilgiye göre Berrin T. ile Christian L., eylül ayından beri cezaevinde. Çocuğa para karşılığı tecavüz etmekten sekiz kişi daha sonra tutuklandı. Tecavüzcüler Almanya, İsviçre ve Fransa’dan… İsviçreli zanlı Avusturya’da, İspanyol zanlı ise memleketi İspanya’da yakalandı. Tecavüzden tutuklananlar arasında bir de Alman askeri bulunuyor. 49 yaşındaki Alman asker, Fransa’da görev yaptığı kışlada gözaltına alındı.

ÇANTASINDA KELEPÇELER BULUNDU

Tutuklanan Alman zanlılardan birisinin sırt çantasında çocuğa eziyet etmekte kullandığı sanılan prangalar bulundu. Şüphelinin, bu iğrenç olay için Schleswig Holstein Eyaleti’nden geldiği ve tecavüz sırasında çocuğu öldürebilecek fantezilere sahip biri olduğu belirtildi.
Polis çocuğun 3 yıl boyunca sayısız ağır tecavüzlere uğradığını belirtti. Mağdur çocuk şimdi koruma altında.

ANNE LÜKS HAYAT YAŞIYOR

Anne Berrin T., çocuğunu pazarlayarak kazandığı paralarla lüks bir hayat yaşıyor.
Freiburg polisi, Berrin T.’nin Alman vatandaşı olduğunu ve Türkiye ile herhangi bir bağının olmadığını söyledi ancak kadının kökeni hakkında bilgi vermedi.
Berrin T.’nin sevgilisi Christian L.’nin çocuklara tacizden sabıkalı ve çocuklarla temasının yasak olduğu bildirildi. Polisin anonim bir ihbar üzerine olayı ortaya çıkardığı kaydedildi.(Hürriyet)

Son DakiKa: “Adnan Oktar Reşit Olmayan Kızımı Alıkoyuyor”

“Adnan Oktar reşit olmayan kızımı alıkoyuyor”

Akturkticaret.net farkıyla: Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan Elvan Koçak (44) adlı vatandaş uzun zamandır haber alamadığı 2 kızını televizyonda Adnan Oktarın programında gördü.

Uzun zamandır haber alamadığı kızlarını Oktarın programında gören baba Türkiyeye gelerek suç duyurusunda bulundu.

“Adnan Oktar reşit olmayan kızımı alıkoyuyor”

7 Yıl önce ayrıldığı eşi Gülperi T.’nin çocukları Ş.K.(19) B.K.(17) ve oğlu M.K(17) ile birlikte Türkiye’ye gittiğini ve çocuklarından uzun süre haber alamadığını bu hafta sonu bir akrabalarının ” Senin kızların Adnan Oktar’ın yanında tv show yapıyorlar” uyarısıyla yıkıldığını anlatan baba Elvan Koçak ” Çocuklarımdan B. ve ikizi olan M. daha 17 yaşındalar. Reşit olmayan kızımı televizyona çıkartarak show yapan Adnan Oktar ve diğer sorumlulardan davacı olacağım.” dedi. Avusturya Jugendamt ( Gençlik Dairesi) ve savcılığına da durumu bir şikayet dilekçesi ile bildirdiğini ifade eden Koçak ” Kızlarım Viyana’da iyi bir eğitim görüyorlardı. B. okul birincisi bir çocuk. Eğitimlerini yarıda bırakıp Adnan Oktar tarafından yeri belli olmayan bir otelde alıkonulduklarını duyuyorum. Çocuklarımdan sadece Ş. mesajlarıma cevap veriyor. O mesajları da kızımın yazdığına inanmıyorum. Çünkü Ş.nın Türkçesi ve yazım tarzına uymuyor.” diye konuştu.

Apar topar Türkiye’ye gitti

Ağırlıklı olarak Adnan Oktar’ın show ve yorumlarının yayınlandığı A9 adlı tv kanalında kızlarının Oktar ve taraftarlarınca “kedicik” tabir edilen diğer kızlarla birlikte iki, kızını gören baba koçak apar topar Türkiye’ye giderek kızları için mücadeleye başladı. Kartal Adliyesi’ne giderek kızlarının annesi Gülperi K. ve Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunan Koçak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi. Koçak “Kızlarımın aklını çelmişler. B.’nin ikizi olan oğlum M.’yi de aynı şeyleri yapacaklar. Lütfen daha reşit bile olmayan çocuklarımı bu ne olduğu belirsiz gruptan kurtarın” diyerek yetkililerden yardım istedi.

2 kız kardeş Avusturya basınında manşetlerde

Ş. ve B. kardeşlerin Viyana’dan sessiz sedasız ayrılıp, annelerinin teşvikiyle televizyon showlarına katıldıklarını yazan Avusturya basını olayı manşetlerine taşıdı. Österrecih gazetesi, Viyana Manşet Haber sayfası kaynağı ile “Viyanalı baba kızlarını skandal tv Showunda buldu” başlığıyla haberi okurlarına duyurdu(Gazetevatan)

Son DakiKa: Kayıp Ecemin Son Mesajları Şok Etti

Kayıp Ecem’in son mesajları şok etti!

Akturkticaret.net farkıyla: Kocaeli’nde 13 gündür kayıp olan Ecem Balcı’nın son mesajları ortaya çıktı. Genç kız erkek arkadaşına “Süleyman amca beni aldı. Define bulmuş” mesajı attı. Ecem’in babası, eski eşinin intiharının şüpheli olduğunu anlattı.

Polis soruşturmayı genişletti. Baba Gökhan Balcı, kızının en son eski eşinin sevgilisi ‘Defineci Süleyman’ olarak bilinen Süleyman Kara ile buluştuğunu söyleyince, Kara tarihi eser kaçakçılığından tutuklandı. SABAH, 5 Ocak’ta erkek arkadaşına annesinin sevgilisi Kara ile buluşacağını mesajla bildiren kayıp Ecem’in son mesajlarına ulaştı. 5 Ocak’ta en son 12.21’de erkek arkadaşıyla mesajlaşan Ecem’in son yazdıkları Kara’yı işaret ediyor. Ecem erkek arkadaşına Kara’nın define bulduğunu ve gelip kendisini aldığını anlattı.

Ecem’in son mesajının saati 13.11’di. Ecem’den bir daha yanıt alınamadı. Ecem’e ulaşamayan erkek arkadaşı “Nerdesin, onu söylemedin, ne yaptın, artık bak telefonuna, kaç saat oldu” diye yazdı. Genç kızdan ses çıkmayınca erkek arkadaşı Esra Ercömert’e mesaj attı. Kara’dan söz ederek, ona ulaşmasını istedi. Ancak anne, “Süleyman’a ulaşamıyorum. Çekmiyor telefonu” yanıtı verdi. Aralarında geçen bir dizi yazışmanın ardından da “Süleyman bana haber vermeden almaz Ecem’i, illa ki haber verir” diye yazdı. Polis, Kara’nın ailesini de sorgulayacak.

İNTİHAR DA ŞÜPHELİ

Baba Gökhan Balcı ise şunları söyledi: “Annesi 4 gün eve gelmeyen Ecem’in kayıp olduğunu polise bildirmedi. Kızımın kayıp olduğunu bana 4 gün sonra haber verdi. Polise ben gittim. Velayet annesinde olduğu için polis onu çağırdı, öyle kayıp başvurusu yapabildim. Eski eşimin intihar etmesine de bir anlam veremiyorum. Kızımız kayıp, o belediye otobüsüne Gölcük’ten binip, yaklaşık 3.5 saat Kandıra’ya yol gidiyor. Ve denize atlıyor. Gölcük’te de deniz var. Eski eşimin intiharı da şüpheli. Polisin en yakın zamanda bu olayı çözeceğine ve kızımı bulacağına inanıyorum.”

‘TACI BANA VERECEKMİŞ’

Ecem Balcı’nın erkek arkadaşına attığı mesajlar şöyle:

Ecem: Günaydın sevgilim. Süleyman amca geldi aldı beni. Define çıkmış.

Erkek arkadaşı: Günaydın.

Ecem: Zengin olduuuuuuuuuukkkk.

Erkek arkadaşı: Ne definesi.

Ecem: İşleri vardı ya, o iş olmuş işte.

Erkek arkadaşı: Olmuş mu, nereye gidiyorsunuz?

Ecem: Olmuş.

Erkek arkadaşı: Nereye gidiyorsunuz?

Ecem: Taç gösterecekmiş bana.

Erkek arkadaşı: Tamam kuzum yazarsın bana.

Ecem: Bana verecekmiş tacı.

Erkek arkadaşı: İyi güzel.

Ecem: Evden yazıcam.

ANNE TOPRAĞA VERİLDİ

Kocaeli’nde kaybolan kızı bulunamayınca Kandıra’da denize atlayarak intihar eden anne Esra Ercömert (41) Gölcük’te dün ikindi vakti son yolculuğuna uğurlandı. Ercömert’in annesi Selma Ercömert ve kardeşi Özlem Yıldız tabut başında “Ecem gel anneni gör ne halde” diye ağladı. Şirinevler Camisi’ndeki törenin ardından Ercömert 17 Ağustos Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kaynak: Sabah

Son DakiKa: Hummel O Tişörtleri Beraber Tasarladık

Hummel: O tişörtleri beraber tasarladık

Akturkticaret.net farkıyla: Futbolu bıraktıktan sonra, katıldığı bir TV yarışması ile adından söz ettiren Serhat Akın, Danimarkalı spor giyim markası Hummel’a kendi tasarladığı ‘boğa logo’lu tişörtleri izinsiz kullandığı gerekçesiyle dava açmıştı.

Hürriyet’ten Ceren Boztepe’nin haberine göre;Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Hummel’ın Türkiye CEO’su Zeynel Akbulut, “Yarışma sırasında bu tişörtleri beraber tasarladık. Hummel o zaman yarışmaya sponsordu. Ancak kendisi yarışma bittikten sonra bizden komisyon istedi. Yarışmadan önce böyle bir konu hiç yoktu. Bununla ilgili olarak herhangi bir rakam söylemedi. Kazancımızın yüzde 10’unun vermeyi önerdim fakat kabul etmedi. Biz satışa başladıktan sonra komisyon istemeye başladı. Dava umurumda değil ancak kendisini böyle bir markayı kullanarak gündeme getirmeye çalışmasını kabul etmiyorum” dedi.

300 MİLYON LİRA

Markanın Türkiye pazarına 2010’da girdiğini hatırlatan Akbulut, şu bilgileri verdi: “Hummel olarak son iki yılda açtığımız 45 mağaza ile toplam mağaza sayısını 165’e çıkardık. Ciromuz 300 milyon liraya ulaştı. Son 5 yılda spor giyim pazarında yüzde 50’nin üzerinde büyüdük. Bu başarılarımızın ardından Hummel International, Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı içeren çok geniş bir bölgedeki perakende yapılanmasının yönetimini Türkiye Hummel’a bırakma kararı aldı. Gurur duyuyoruz. 100 yıllık bir marka gelip Türkiye’den küreselleşmeye çalışıyorsa bizim ve çalışanlarımızın başarısıdır. 5 yıl içinde yaklaşık 30 ülkeye yayılmış olacağız.”
Hummel Dünya CEO’su Allan Vad Nielsen ise, “Türkiye bizim için çok büyük bir pazar. Bu yüzden hiç vazgeçmedik. Türkiye’nin istikrarına güveniyoruz” diye konuştu.(Hürriyet)

Son DakiKa: Canlı Yayında Açıkladı Stüdyo Şoke Oldu

Canlı yayında açıkladı! Stüdyo şoke oldu…

Akturkticaret.net farkıyla: ATV ekranlarında yayınlanan ‘Esra Erol’da’ programına konuk olan Rabia Kuru’nun filmleri aratmayacak hayat hikâyesi tüm kadınlara ilham kaynağı oldu. 52 yaşında, Bursa’da yaşayan, kariyer sahibi ve eğitimli bir anne olan Rabia Kuru, eşi tarafından ihanete uğradığını ve 56 milyon lira dolandırıldığını iddia etti.

Eşi A.K.’nin mal varlığıyla ilgili aldığı notları Esra Erol’da programında paylaşarak yaşadıklarını anlatan Rabia Kuru, “Benimle ne zaman evleneceğini, ne zaman boşanacağını, hatta boşandıktan sonra sevgilisiyle ne zaman evleneceğini ve tüm hayatıyla ilgili tüm planlarını ajandasına not etmiş” iddiasında bulundu. 1996 yılında A.K. ile evlenen ve iş hayatında başarılı bir ivme yakaladığını belirten Kuru, “2009 yılında eşimle birlikte şirket kurmaya karar verdik. Büyük bir mal varlığına ulaştık. Arsa, lüks otomobil, tarla, şirket ve villalara sahip olduk. 56 milyon lira elimden uçup gitti. Mal varlığından sadece geriye sadece bir emekli maaşı kaldı” diye konuştu.(Milliyet)

Son DakiKa: Meteorolojiden Kuvvetli Kar Uyarısı

Meteoroloji’den kuvvetli kar uyarısı

Akturkticaret.net farkıyla: Ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu’nun batısı ve Bolu çevrelerinde yoğun kar, Düzce’nin Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. İstanbul’da yer yer karla karışık yağmur bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Antalya’nın doğusunda kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak, Doğu Anadolu’nun batısı ve Bolu çevrelerinde yoğun kar, Düzce’nin Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte 6 ila 10 derece azalacak, doğu kesimlerde güneyli rüzgarla birlikte 1 ila 4 derece artacak. Rüzgar, batı kesimler ve Karadeniz’in kıyı kesimleri ile öğle saatlerinden sonra iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, diğer yerlerde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara ve Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksek kesimleri hafif kar yağışlı (Rüzgarın sabah saatlerinde güney ve güneybatı (lodos), öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor) 5

İstanbul: Çok bulutlu, yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu (Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor) 7

İzmir: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor) 10

Adana: Çok bulutlu, sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli, doğusunda çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden, gece saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor) 14

Antalya: Çok bulutlu, sağanak yağışlı (Yağışların doğusunda kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın sabah saatlerinde güney ve güneybatı, öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor) 17

Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu (Rüzgarın kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, iç kesimlerde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor) 14

Trabzon: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu (Rüzgarın kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, iç kesimlerde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor) 21

Erzurum: Çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışlı 0

Diyarbakır: Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6

Kaynak:Cumhuriyet

Rize Web Tasarım Seo Rize Günübirlik Tur Paykasa