Archive for Ocak 2018

Son DakiKa: Şanlıurfada Dev Operasyon

Şanlıurfa’da dev operasyon!

Akturkticaret.net farkıyla: Şanlıurfa, Harran Cumhuriyet Başsavcılığı, 43 ilde 94 kişiyi telefon yoluyla kendisini polis, savcı ya da önemli mevkilerdeki kamu görevlisi gibi tanıtarak milyonlarca lira dolandıran Harran merkezli bir şebekeye operasyon başlattı.

Operasyonlar kapsamında bugüne kadar peyderpey 70 kişi tutuklanmıştı. Bugün ise şebekenin kalan 24 üyesi hakkında gözaltı kararı verildi. Polis şebeke üyelerinin evlerine baskın yaptı. Operasyon kapsamındaki şebekenin şimdiye kadar tespit edilebilen dolandırıcılık miktarı yaklaşık 5 milyon lira…

KODLAR ÇÖZÜLDÜ

Soruşturma sürecinde dolandırıcılık şebekesinin kodları da çözüldü. Tespitlere göre şebeke mağdurları arayarak dolandıran şahıs “atıcı”, dolandırılan mağdurdan parayı almaya giden “eldenci”, parayı almaya giden olmadığında paranın aktarılacağı hesabı ayarlayan kişiye ise

“Hesapçı” deniyor. Şebeke Suriyeli mülteciler adına çıkarılmış telefon hatları kullanıyor. Bu da soruşturmalarda sonuç almayı zorlaştırıyor.

SON 1 YILDA 370 KİŞİ TUTUKLANDI

Akçakale ve Harran Cumhuriyet Başsavcılıklarınca’ son bir yılda yürütülen soruşturmalarda Akçakale’de yaklaşık 8 milyon TL’lik dolandırıcılık yapan 300 kişi; Harran’da ise yaklaşık 5 milyon TL’lik dolandırıcılık yapan 70 kişi telefon dolandırıcılığı suçundan tutuklandı.(Milliyet)

Son DakiKa: Arda Turana Şerife Nine Canlı Yayında Sitem Etti

Arda Turan’a Şerife Nine canlı yayında sitem etti

Akturkticaret.net farkıyla: Barcelona’dan Medipol Başakşehir’e transfer olan Galatasaray’ın eski kaptanı Arda Turan, Şerife Nine’yi bir hayli kızdırmış!

Beyaz Tv’de yayınlanan Nur Viral’in sunduğu Hayatta Her Şey Var programında tebessüm ettiren anlar yaşandı.

70 yıllık eşi Mehmet Dede ile canlı yayına katılan Şerife Nine’nin Galatasaray hayranlığı görenleri şaşırttı. Galatasaray’ın maçlarını kaçırmayan Şerife Nine Cim Bom’a olan sevgisini her fırsatta dile getirirken, Arda Turan konusu açıldığında ise biraz sinirlendi.

ARDA TURAN’A TEPKİ

Koyu bir Galatasaray taraftarı olan Şerife Nine, Arda Turan’a tepkiliydi.

Barcelona’dan Başakşehir’e transfer Turan’a tepkisini canlı yayında dile getiren Şerife Nine ‘Ne fikirsiz adamsın. Başakşehir’de ne işin var. Utanmadan bir de gol atıyorsun’ diye konuşarak izleyen herkesi güldürdü.

Son DakiKa: Ünlü Oyuncu Hayatına Son Verdi

Ünlü oyuncu hayatına son verdi

Akturkticaret.net farkıyla: ABD’nin meşhur komedi dizilerinden ‘Glee’ ile adını duyuran 35 yaşındaki Amerikalı aktör Mark Salling’in Los Angeles’ta intihar ettiği açıklandı.

Salling hakkında 50 bini aşkın çocuk pornosu materyali bulundurduğu iddiasıyla dava açılmıştı.

Ünlü aktör, mahkemeyle anlaşmaya giderek, hakkındaki suçlamaları kabul etmişti. Salling’in Mart ayında görüşecek karar duruşmasında 4 ila 7 yıl arası hapis cezası alması bekleniyordu.(Hurriyet.com.tr)

Son DakiKa: Çukurun İdris Babası Ercan Kesal Şaşkın

Çukur’un İdris Babası Ercan Kesal şaşkın

Akturkticaret.net farkıyla: ‘Çukur’ dizisindeki ‘İdris Koçovalı’ karakteri ile yıldızlaşan Ercan Kesal kendisine gösterilen yoğun sevgiden şaşkın

Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal, Erkan Kolçak Köstendil ve Perihan Savaş’ın rol aldığı Çukur dizisi yayınlamaya başladığı günden bu yana yoğun ilgi görüyor.

Dizide İdris Baba’yı canlandıran Ercan Kesal kendisine gösterilen yoğun sevgiden dolayı şaşkın. Usta oyuncu “Yönetmene ve yapımcıya bunun nedenini soruyorum. Bu ilginin sosyolojik bir sebebi olmalı. Oynadığım karakter, sevilmeye değer mi? Emin değilim” dedi.

ERCAN KESAL KİMDİR?

Ercan Kesal, 1959 yılında Avanos, Nevşehir’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Avanos’ta, lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1984 ve 1990 yılları arasında Ankara Keskin Devlet Hastanesi, Bala ve köylerinde Sağlık Ocağı hekimliği yaptı. İhtisasını yaparak klinik psikolog oldu. Daha sonra 1990 yılında geldiği İstanbul’da özel hastane sektörüne girdi.

2002 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak filminde küçük bir rol ile oyunculuğa başladı. Sinema serüveni yine Nuri Bilge Ceylan’ın “Üç Maymun” ve “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmlerinde daha büyük rollerle devam etti.

Ayrıca Vavien, Küf, Hükumet Kadın, Yozgat Blues ve Ben O Değilim gibi farklı yönetmenlerin filmlerinde yine çok başarılı performanslar ortaya koymayı sürdürdü. Oyunculuk eğitimi almamasına ve profesyonel aktörlüğe çok geç yaşta başlamasına karşın performansları her daim takdir topladı.

2011 yılında senaryosunu Ebru Ceylan ve Nuri Bilge Ceylan’la birlikte yazdığı “Bir Zamanlar Anadolu’da” adlı sinema filmi 2012 yılında 44.Siyad Türk Sineması Ödülleri – En İyi Senaryo dalında birincilik ödülünü aldı.

Ercan Kesal, 2005 yılında oyuncu Nazan Kesal ile evlendi. Poyraz (d.2006) adında bir oğlu vardır.

Ercan Kesal, oynadığı filmlerin yanı sıra aynı zamanda 1997 yılında kurduğu Özel Okmeydanı Hastanesinin işletmesini yapmatadır.

2013 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı, senaryo ve yönetmenliği Sermiyan Midyat’dan olan “Hükümet Kadın 2” filminde Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Mahir İpek, Gülhan Tekin, Burcu Gönder ile birlikte oynadı.

2015 yılında yönetmenliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı “Bulantı” adlı sinema filminde Zeki Demirkubuz, Çağlar Çorumlu, Öykü Karayel, Ercan Kesal, Şebnem Hassanisoughi ile birlikte oynadı.

Kitapları :

2015 – Nasipse Adayız
2014 – Evvel Zaman
2013 – Peri Gazozu

Ödülleri:

2013 – 13. Frankfurt Film Festivali – En iyi erkek oyuncu (Küf)
2012 – 44.Siyad Türk Sineması Ödülleri – En İyi Senaryo (Bir Zamanlar Anadolu’da)
2012 – 44.Siyad Türk Sineması Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Bir Zamanlar Anadolu’da)
2012 – 1.YEFA Ödülleri – En İyi Senaryo (Bir Zamanlar Anadolu’da)
2013 – 32. İstanbul Film Festivali – En iyi erkek oyuncu (Yozgat Blues)
2013 – 20. Adana Altın Koza Film Şenliği – En iyi erkek oyuncu (Yozgat Blues)
2009 – 14.Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Üç Maymun)
2009 – 2.Yeşilçam Ödülleri – En İyi Senaryo (Üç Maymun)

Filmleri ve Dizileri :

Senaryo :
2011 – Bir Zamanlar Anadolu’da (Sinema Filmi)
2009 – Üç Maymun (Sinema Filmi)

Oyuncu :

2017 – Çukur (Dizi)
2015 – Bulantı (Doktor) (Sinema Filmi)
2013 – Sen Aydınlatırsın Geceyi (İrfan) (Sinema Filmi)
2013 – Hükümet Kadın 2 (Aziz Veysel) (Sinema Filmi)
2013 – Ben O Değilim (Nihat) (Sinema Filmi)
2012 – Küf (Basri) (Sinema Filmi)
2012 – Kayıp Şehir (Mustafa) (TV Dizisi) (Konuk oyuncu)
2012 – Hükümet Kadın (Aziz) (Sinema Filmi)
2012 – Derin Nefes Al (Kısa Film)
2011 – Yozgat Blues (Yavuz) (Sinema Filmi)
2011 – Bir Zamanlar Anadolu’da (Muhtar) (Sinema Filmi)
2010 – Albatrosun Yolculuğu (Maruf Şükrü) (Sinema Filmi)
2009 – Üç Maymun (Servet) (Sinema Filmi)
2009 – Vavien (Süleyman) (Sinema Filmi)
2002 – Uzak ( bara giren kel adam) (Sinema Filmi)

Kaynak:Posta

Son DakiKa: Gülse Birsel İsyan Etti

Gülse Birsel isyan etti!

Akturkticaret.net farkıyla: Senarist ve oyuncu Gülse Birsel henüz tanıtımlarının döndüğü dizisi Jet Sosyete hakkında yapılan bir paylaşıma tepki gösterdi.

Ekranda boy göstermeye hazırlanan Gürse Birsel’in yeni dizisi ‘Jet Sosyete’ dizisinin tanıtımları geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlamış ve konuşulmuştu. Yeni projesi hakkında yapılan yorumları yakından takip eden Gülse Birsel, bir takipçisinin yaptığı eleştiriye yanıt verdi.

Dizinin sadece tanıtımını izleyerek bir karara varan takipçisine tepki gösteren Birsel, “Dizi daha başlamadan seyretmiş olmanız müthiş! Ben bile daha seyretmedim. Hatta çekimler bile bitmedi” dedi.

Son DakiKa: Hakan İle Gizemin Panik Anları

Hakan ile Gizem’in panik anları

Akturkticaret.net farkıyla: Hakan Hatipoğlu ve Gizem Hatipoğlu ile önceki akşam Nişantaşı’ndaydı.

Eski model bir motosiklete binen ünlü çiftin kask takmadığı dikkat çekti.

Flaşların patlamasıyla ne yapacağını şaşıran Gizem Hatipoğlu, eşinin arkasına saklanarak görüntü vermek istemedi. Hakan Hatipoğlu ise muhabirlere “Kask yok baba görmüyor musun, niye çekiyorsun” diye sitem etti.

Kaynak:Hürriyet/Sayit Durmaz

Son DakiKa: Ozan Tufana Bir Şok Da Crystal Palacetan

Ozan Tufan’a bir şok da Crystal Palace’tan!

Akturkticaret.net farkıyla: Ozan Tufan’ın İngiliz ekibi Crystal Palace’a transferinde pürüz çıktı. Milli futbolcu havaalanında bekliyor…

Fenerbahçe’yle dün yaptığı görüşme sonrası takımda kalacağı iddia edilen ancak Aykut Kocaman’ın kesin olarak kadroda görmek istememesi üzerine bugün Premier Lig ekibi Crystal Palace’a kiralanacağı duyurulan Ozan Tufan’da flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Fotomaç’ın haberine göre, Fenerbahçe’nin sezon sonuna kadar kiralık göndermeyi planladığı milli futbolcunun transferi, Ada ekibi tarafından askıya alındı. Ozan Tufan havaalanında transferin netleşmesini bekliyor.(Şampiy10)

Rize Web Tasarım İlk Sayfa Seo Rize Günübirlik Turlar