Archive for Şubat 2018

Son Dakika: Meteorolojiden Tüm Yurda Son Dakika Uyarısı

Meteoroloji’den tüm yurda son dakika uyarısı!

Akturkticaret.net farkıyla: Meteoroloji, İstanbul’da çarşamba gecesi, perşembe günü ve cuma sabah saatlerine kadar hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesinin beklendiğini duyurdu. Ayrıca yurt genelinde perşembe ve cuma günü zirai don olayı beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Sabahın ilk saatlerinden itibaren İstanbul’un yeni sistemin etkisi altına gireceği ve gün boyu zaman zaman kuvvetli olması beklenen sağanak yağışların, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceği tahmin edilmektedir.

Kar yağışının perşembe sabah saatlerine kadar etkili olduktan sonra yerini soğuk bir havaya bırakarak terk etmesi beklenmektedir. İstanbul’da çarşamba gecesi, perşembe günü ve cuma sabah saatlerine kadar hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi beklendiğinden buzlanma don olayı meydana geleceğinden trafik de meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

METEOROLOJİ’DEN KRİTİK UYARI

Şubat ayında havaların mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla geçmesi üzerine bir çok bölgede meyve ağaçları çiçeklenmişti. Kayısıdan, elmaya, şeftali ve turunçgillere kadar milyonlarca meyve ağacı yalancı bahara kanıp çiçek açtı. Bu dönemde üreticilerin en büyük korkusu ise don yaşanmasıydı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde kötü haberi verdi. Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın gece saatleri ile Perşembe sabah saatlerinde Trakya ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli don beklendiği belirtildi. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz kıyılarında ise Perşembe günü hafif ve orta şiddette dün olayı beklendiği ifade edildi.

Perşembe gecesi ile Cuma sabah saatlerinde Trakya, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli don, Marmara, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif ve orta şiddette don olayı beklenmesiyle nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Türkiye’nin yıllık ortalama 4 milyon tonu bulan narenciye üretiminin yüzde 25’ini karşılayan Adana’da, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde gitmesi sonucu ağaçların çiçek açması üreticiyi endişelendirmişti. Seyhan Ziraat Odası İkinci Başkanı Cahit İncefikir, son haftalarda 22 dereceyi bulan hava sıcaklığının sert çekirdekli meyve ağaçlarının çiçek açmasına, narenciye ağaçlarının ise tomurcuk vermesine neden olduğunu söyledi.

İncefikir, “Ağaçlar havaların sıcak gitmesi nedeniyle çiçek açtı, Korkumuz bundan sonra olabilecek soğuklar. Hiç temenni etmediğimiz olmaması için dua ettiğimiz soğukların şu anda oluşmuş olan tomurcukları çok büyük zarar vereceği ve sert çekirdeklilerde de mevcut çiçekleri yakacağından çekiniyoruz” demişti.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın (Çarşamba günü) 04.00-22.00 saatleri arasında Ankara genelinde kuvvetli fırtına uyarısında bulundu. Vatandaşların, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, 28.02.2018 Çarşamba günü 04.00-22.00 saatleri arasında ilimiz genelinde güney ve güneybatı, zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer kısa süreli fırtına beklendiği bildirilmektedir. Bu çerçevede kuvvetli rüzgar ve fırtınanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı ‘ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler’ vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.(Gazetevatan)

Son Dakika: Kaz Çiftliğinde İstismar İddiasında Şok İfade

Kaz çiftliğinde istismar iddiasında şok ifade

Akturkticaret.net farkıyla: İstanbul Ataşehir’de Kayışdağı Mahallesi’nde kendisine ait kaz çiftliğinde yurttan kaçan kızları silah zoruyla alıkoyduğu iddiasıyla tutuklanan Abuzer Sayan’ın evinde polis baskınıyla kurtarılan 17 yaşındaki H.K.K.’nın emniyet ifadesi ortaya çıktı. Abuzer Sayan ile kız kardeşi A.K. aracılığıyla tanıştığını söyleyen H.K.K., “Annemle birlikte de onun evinde kalmışlığım var. Çocuklarına bakmam karşılığında beni evinde misafir etti. Ben kimseden zarar görmedim. Kardeşim A.K.’nin, benim ve Abuzer’in birlikte yaşadığımıza yönelik iddiaları yalan” dedi.

Ataşehir Kayışdağı’daki kaz çiftliğinde yurttan kaçan küçük kızların silahla alıkonulup, cinsel istismara uğradığı ihbarı üzerine geçen İstanbul Polisi, çiftliğe düzenlediği baskında, kızların görüntülerinin olduğu CD ile 2 adet tabanca ve 180 mermi ele geçirmişti. Çiftlik sahibi Abuzer Sayan’ın Ataşehir’deki evine de baskın yapan polis, evde yurttan kaçan kızlardan 17 yaşındaki H.K.K.’yı bulmuştu.

“ONUN EVİNDE ANNEMLE BİRLİKTE DE KALDIM”

Üsküdar’daki İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nde psikolog eşliğinde ifade veren 17 yaşındaki mağdur H.K.K. adlı genç kız, 4 yaşındayken annesi ile babasının ayrıldığını ve daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtlarda kaldığını belirterek, “Şimdiye kadar İstanbul’da birçok farklı yurtta kaldım. Son olarak kaldığım yurttan yaklaşık iki hafta önce kaçarak, o sırada Pendik’te oturan annemin yanına gittim ve orada kaldım. 20 Şubat günü ise sabah saatlerinde, bir ay önce kardeşim vasıtasıyla tanıştığım, Ataşehir’de evi ve çiftliği bulunan Abuzer Sayan’ın yanına gittim. Kendisini tanıdığımdan beri abi-kardeş ilişkisi içerisinde bulunduğumdan çocuklarına bakmam karşılığında beni evinde misafir etti. Daha önce de yurttan kaçtığımda da annemle birlikte kendisinin evinde kalmışlığım vardır.” dedi.

“SİLAHINA DOKUNMAMA İZİN VERMEDİ”

Kardeşi A.K.’nin ifadesinde Abuzer Sayan ile birlikte yaşadığı iddialarının doğru olmadığını belirten H.K.K., “Sabah saatlerinde evde bulunduğumuz sırada polisler eve gelerek Abuzer abiyi yakaladılar. Beni de yurttan kayıp olarak arandığım için buraya getirdiler. Evde yapılan aramada Abuzer abinin silahını buldular. Silahı daha önce kendisinde gördüm ama dokunmama izin vermiyordu. Abuzer Sayan’dan şimdiye kadar kötülük görmedim. Yurttan kayıp olduğum süre içerisinde başımdan olumsuz bir olay geçmedi. Kimseden herhangi bir şikayetim yoktur. Kardeşim A.K.’nin benimle ilgili Abuzer ile birlikte yaşadığımız, benim burada Abuzer ile kalmaya devam ettiğim iddiaları doğru değildir. Ben ne Abuzer, ne de başkasından zarar görmedim. Kimseden şikayetim yoktur.” diye konuştu.

YARDIM ETMİŞ

Çiftlik sahibi Abuzer Sayan ise ifadesinde, “Sokakta kalmamaları amacıyla yanımda konaklamalarına izin verdim. Bir hafta kadar kaldılar. Onların temel ihtiyaçlarını karşılamak için bazen gittim. Sonra annelerine teslim ettim. 10-15 gün sonra 4 kişi yanıma geldiler. ‘Yurttan kaçtık, kalacak yerimiz yok’ deyip yurtta sıkıntı yaşadıklarını söylediler. 3-4 gün kaldılar. Çiftlikte de kamera sistemi yok. Tehdit ve şantaj yapmadım. Harçlık verip gönderdim” dedi. Bir kız çocuğunu, kızının Sancaktepe’de bulunan evine götürdüğünü kabul eden Sayan, şunları söyledi: “Burada 1 ay kaldı ama ben kalmadım. Kızıma sorduğumda çocuğun annesiyle konuştuğunu söyledi. Annesi beni aradı, gelip teslim aldı. Daha sonra annesi ve kızı çiftliğe geldi. Kalacak yerleri olmadığı için Ataşehir’de misafir ettim. 20 gün sonunda ayrıldılar. Kız geri döndü, annesinin kendisini satacağını söyledi. Sonra polis eve gelip kızı aldı. Beni; kızım, anneleri veya bilmediğim kişiler şikâyet etmiş olabilir” iddialarında bulundu.

Kaynak: Sabah

Son Dakika: Fenerbahçe Taraftarına Şok

Fenerbahçe taraftarına şok!

Akturkticaret.net farkıyla: Dev derbide Vodafone Park’ta ilginç bir olay yaşandı.

Vodafone Park’ta maç öncesi ilginç bir olay yaşandı. Fenerbahçe taraftarlarının tezahüratının susturulması adına sadece misafir tribünün olduğu yere müzik verildi.

Bütün statta müzik sesi kesilirken, bir tek Fenerbahçelilerin olduğu alana yüksek sesle müzik yayını yapıldı, Beşiktaş marşları çalındı.

Sarı-lacivertli taraftarlar bu duruma tepki gösterdi.

40 otobüsle Dolmabahçe’ye

Derbi için deplasman tarafına gelen Fenerbahçe taraftarları, tam 40 otobüs kullandı. Saat 14.00’te Ülker Stadı’nda toplanan sarı-lacivertliler, polis kontrolünden geçirildikten sonra Vodafone Park’a hareket etti.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden gelen taraftarlar, dev bir konvoy oluşturdu. Her safhasında polislerin kontrol altında tuttuğu taraftarlar, stat önünde geniş aramalardan geçti.

Bütün taraftarlar tek tek aranarak stada getirildi.

Dirar’ın doğum günü kutlandı

Fenerbahçe’de maç öncesinde Samandıra’da doğum günü kutlandı. Zorlu derbi öncesi Nabil Dirar’ın doğum günü için bütün takım bir araya geldi.
32. yaşına giren Faslı yıldıza takım arkadaşları pasta keserken özel olarak fotoğraflar da çektirildi.

Sosyal medya kenetlenmesi

Fenerbahçeli futbolcular derbiye adeta sosyal medyadaki kenetlenmeleriyle geldi. Maça saatler kala sarı-lacivertli takımın yıldızları tek tek Instagram başta olmak üzere tüm hesaplarında maça dönük paylaşımlarda bulundu.

Özellikle Fenerbahçe Sosyal Medya ekibinin oluşturduğu görsel tüm futbolcular tarafından kullanıldı. Bu resmi görseller tüm futbolcuların çok hoşuna gitti.(Celal Umut Eren / Skorer)

Son Dakika: Kadir İnanırın Doktoru Açıkladı

Kadir İnanır’ın doktoru açıkladı

Akturkticaret.net farkıyla: Beyinde pıhtı atması nedeniyle tedavi gören Kadir İnanır’ı önümüzdeki hafta ameliyat edecek olan Prof. Dr. Ergun Demirsoy, operasyonun risk taşıdığını söyledi: “Beyne giden bir damar olduğu için felç kalma riski var. Çok dikkat edilmesi lazım.”

11 Şubat Pazar sabahı evinde aniden fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve beynine pıhtı attığı anlaşılan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Kadir İnanır’ın tıkalı damarlarından birine stent takılmış, sanatçının bir diğer tıkalı damar nedeniyle ikinci kez operasyon geçireceği açıklanmıştı. İkinci ameliyatı gerçekleştirecek olan Prof. Dr. Ergun Demirsoy, önceki gün Ataşehir Marriott Hotel Asia’da düzenlenen bir etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

EN İYİ ŞEKİLDE
HALLEDECEĞİZ
Demirsoy, önümüzdeki hafta gerçekleşecek operasyonun risklerinden söz etti: “Yaptığımız tahlillerde beyne giden şah damarında ciddi bir hasar tespit ettik. Daha sonra felç riskiyle karşılaşmaması için o damarı temizleyeceğim. Ancak beyne giden bir damar olduğu için operasyon sırasında da felç kalma riski var. O nedenle çok dikkat edilmesi lazım ama en iyi şekilde halledeceğiz. Ameliyat öncesi tüm hazırlıklar yapıldı. Kadir Bey’i dinlenmesi için evine gönderdik, önümüzdeki hafta ameliyatı gerçekleştireceğiz.”(Hürriyet/ Behlül AYDIN)

Son Dakika: Kylie Jenner Snapchatin Ölümünü İlan Etti

Kylie Jenner Snapchat’in ölümünü ilan etti

Akturkticaret.net farkıyla: Kylie Jenner Snapchat’in en büyük kullanıcılarından biri. Ancak şimdi Snapchat hakkında çok üzgün olduğunu ve artık açmadığını söyledi. Jenner, Twitter’dan yaptığı açıklamayla Snapchat’in ölümünü ilan etti. Bu açıklamanın ardından Snapchat hisseleri düşüşe geçti ve şirkete maddi zarara neden oldu.

Snapchat çok etkili bir kullanıcıyı kaybetmiş olabilir. Kardashian-Jenner ailesinin üyesi Kylie Jenner, 24.5 milyon takipçisine “Yani artık kimse Snapchat’i açmıyor mu, sadece ben mi böyle yapıyorum? Bu çok üzücü. Seni hala seviyorum Snap… benim ilk aşkım” şeklinde bir tweet attı.

Jenner, belki de Snap CEO’su Evan Spiegel’e bir gönderme yapmak istiyor olabilir. Kylie Jenner, sosyal medyadaki en önemli kişilerden ve orijinal kişierden biri. Instagram’da ise 104 milyon takipçisi var.

Geçmişte Snapchat’i yeni bir saç kesimi göstermek için kullandı ya da erkek arkadaşı Travis Scott’la birlikte ailesinin hayatına gösterdi,. O, sık sık milyonlarca insana mesaj gönderen güçlü bir kullanıcı ve eğer platformda daha az etkileşim görüyorsa, Snapchat’in ana şirketi olan Snap için bu kötü bir işaret.

Ayrıca şirketle profesyonel olarak da bağlantı kurdu. Geçen sene, Snapchat’in “Ask Kylie” adlı bir formatta özel video yayınlaması için Snap ile ortaklık yaptı.

Snapchat, geçmişte birçok takipçisi olan insanlar için özel programlar yürüten ve takipçileriyle ilgili daha fazla veri sağlayan diğer platformlar gibiydi. Görünen o ki insanlar artık Snapchat’e eskisi kadar ilgi göstermiyor.

Kylie Jenner, daha önce Snapchat’in yeni tasarımı hakkında konuşmuştu. Jenner görünüşe göre yeni tasarlamın hayranı değil. Daha önce şu şekilde bir tweet atmıştı: “Yeni Snapchat’i henüz gördüm. Bunun hakkında nasıl hissettiğimi gerçekten bilmiyorum! Peki siz neler düşünüyorsunuz çocuklar?”

Jenner’ın yaptığı açıklamanın ardından Snapchat hisselerinin yüzde 8 değer kaybettiği belirtildi. Bunun da şirkete toplam 1.3 milyar dolar zarara uğrattığı bildirildi.

Jenner’ın takipçileri Snapchat’i o kadar kullanmayabilir, ancak şirket bu ayın başlarında, her gün uygulamayı açan insan sayısının 2017 yılının son çeyreğinde % 5 arttığını söyledi. Dolayısıyla Jenner aynı tepkiyi görmese de Snap hala büyüyor.(Onur Binay/milliyet.com.tr)

Son Dakika: Aşka Geldiler

Aşka geldiler!

Akturkticaret.net farkıyla: Oyuncu Sezin Akbaşoğulları, önceki akşam yeni sevgilisiyle görüntülendi.

Nişantaşı’nda bir kafede koyu bir sohbetin içinde olan sevgililer, bir ara aşka geldi. Görüntülendiklerinden habersiz olan ikili, etraftaki bakışlara aldırış etmeden öpüşmeye başladı. Mekanın dış kısmındaki koyu sohbetin ardından içeriye geçen ikili, mekanda yaklaşık 3 saat kaldı. (Güneş)

Son Dakika: Asgari Ücretle Çalışıyordu Hesabından 1 Milyon Tl Çıktı

Asgari ücretle çalışıyordu, hesabından 1 milyon TL çıktı!

Akturkticaret.net farkıyla: Adana merkezli 9 ilde gerçekleştirilen yasa dışı bahis operasyonunda gözaltına alınan 109 kişiden 66’sı adliyeye sevk edildi, diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Çetenin 24 milyon lirasına el konulurken, adliyeye sevk edilen bir zanlının hesabından 1 milyon Euro’ya bloke konduğu ancak çetenin zanlıya asgari ücret maaş verdiği belirlendi

Adana merkezli 9 il de gerçekleştirilen yasa dışı bahis operasyonunda gözaltına alınan 109 kişiden 66’sı adliyeye sevk edilirken, geriye kalan zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, hesabında 1 milyon Euro çıkan bir zanlıya çetenin asgari ücret üzerinden maaş verdiği belirlendi.
Adana Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adana merkezli İstanbul, Ankara, Mersin, Eskişehir, Antalya, Diyarbakır, Mardin ve Tokat’ta yasa dışı bahis çetesi olduğunu tespit etti. Polis söz konusu çeteyi tam 2.5 ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Gerekli delillerin toplanmasının ardından da operasyon için düğmeye basıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda 13 Şubat’ta Adana 9 ilde bin polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda daha önceden belirlenen 138 adrese, şok baskınlar gerçekleştirildi. Çete lideri S.A.’nın eşi Y.A. ile çetenin ‘kara kutusu’ S.K.’nın da aralarında bulunduğu 26’sı kadın 109 kişi gözaltına alındı.
Polis, söz konusu çetenin, internet üzerinden oynanan bahislerden elde edilen paranın transferinde kullanılan ve çoğunluğu ev kadınları tarafından açılan bin 500 hesaptaki para trafiği mercek altına aldı. Bu hesaplarda bulunan tam 24 milyon liranın bloke edildiği öğrenildi. Çetenin hesap sahiplerine de aylık 2 ile 4 bin lira, para transferi için şirket kudurttuğu kişilere de yine aylık bin 500 ile 3 bin lira arasında maaş verdiği belirlendi.

Gözaltındaki 109 kişiden 4’ü kadın 66’sının da sorgusu tamamlanarak adliyeye sevk edildi. Diğer zanlılar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Polisin yaptığı çalışmada yeni bilgiler de ortaya çıktı. Buna göre, yasa dışı bahis çetesi’nin, para transferi için Mehmet Fatih K.’ya medikal ve elektronik alanında faaliyet gösteren bir şirket kurdurttu. Şirketin değeri milyonlarca lirayla ifade edilirken, zanlının bankadaki hesabından da tam bir milyon Euro tespit edildi. Polis, söz konusu parayı bloke ettirirken, hesap üzerinden yapılan para transferleri de mercek altına alındı.

Kağıt üzerinde milyoner olarak gözüken Mehmet Fatih K.’nın, gerçekte hiçte öyle olmadığı ortaya çıktı. Milyonlarca liralık şirketi ve hesabındaki bir milyon Euro’ya rağmen zanlının tek gelirinin, çetenin şirket kurması karşılığında kendisine her ay düzenli olarak verdiği ‘asgari ücret’ olduğu belirlendi. Buna göre Mehmet Fatih K.’nın, çeteden aylık bin 600 lira maaş aldığı, bununla ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenildi.(Milliyet)

Rize Web Tasarım İlk Sayfa Seo Rize Günübirlik Turlar