Archive for Şubat 2018

Son Dakika: Kar Uyarısı İstanbul İçin Tarih Verdi

Kar uyarısı! İstanbul için tarih verdi…

Akturkticaret.net farkıyla: Uzmanlar, Batı Trakya’dan başlayarak ülkemizi etkisi altına alacak soğuk hava dalgasına karşı uyarıyor. Sibirya üzerindeki yüksek basınç merkezi, hafta sonundan itibaren Avrupa’yı donduracak. -15’ler görülecek. Soğuk hava Trakya’da takılacak, Türkiye’ye etkisi ise sınırlı olacak. Peki İstanbul’a kar ne zaman yağacak?

Sibirya üzerinden gelerek Avrupa’yı vuracak olan soğuk hava dalgasının Türkiye’ye etkisi kısıtlı olacak.

Gazete Habertürk’ten Uzay Kesmen’in haberine göre; Rusya’nın Sibirya bölgesi üzerinde oluşan yüksek basınç merkezi, önümüzdeki günlerde Avrupa’nın tamamını donduracak. Sibirya üzerinde oluşan yüksek basınç kitlesi, önümüzdeki günlerde batıya kayarak Moskova, Belarus Cumhuriyeti, Polonya ile Almanya’ya ulaşacak. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin eksi 15 dereceleri göreceği tahmin edilen Sibirya soğukları, önümüzdeki haftadan itibaren Türkiye’yi de etkisi altına almaya başlayacak.

HAFTASONU TRAKYA’DA KAR VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Trakya bölgesi için bu hafta sonu kar yağışı uyarısında bulundu. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre, Trakya bölgesinde hava sıcaklıklarının düşmesiyle pazar günü kar yağışı bekleniyor. Edirne ve Kırklareli’nde beklenen kar yağışının pazartesi gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Tekirdağ’da ise aralıklı yağmur beklenirken, Trakya bölgesinde hava sıcaklığının pazar günü 4-6 derecelere düşeceği değerlendiriliyor.

İstanbul’a gelmesi muhtemel kar yağışıyla ilgili konuşan Habertürk TV Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel de Batı Trakya’dan başlayarak ülkemizi etkisi altına alacak soğuk hava dalgasına karşı uyardı: “İstanbul’a 25 Şubat gecesi karla karışık yağmur yağabilir. Ancak maksimumu bu. Sonrasında, 26-27 Şubat tarihleri aralıklı yağmurlu ve soğuk geçecek.”

1 MART’TAN SONRAYA DİKKAT

Habertürk TV Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, 1 Mart’ta gelmesi muhtemel ayrı bir soğuk hava dalgası daha olduğunu belirterek “Asıl buna dikkat etmek lazım” dedi. 1 Mart’ta Marmara’da ısının sıfırın altına düşebileceğini söyleyen Öztel, şöyle devam etti: “Yağış olursa kar olur. Edirne, Bolu, Ankara, Eskişehir, Zonguldak, Düzce, Kocaeli, İstanbul… Her yerde kar olur. Buna dikkatli bir şekilde bakıyoruz. Tahminler çok hızlı değiştiği için 25 Şubat’ta görülen karla karışık yağmur ne kadar sürecek kestiremiyoruz. Hafta sonu öncül bir soğuk gelecek, asıl soğuklar ise bir sonraki hafta sonu 1-2-3 Mart’ta etkili olacak diyebiliriz. Yani önümüzdeki 2 hafta sonu İstanbul’da, Marmara’da hem soğuk hem de birinde kar yağma ihtimali var. Uzun soluklu 10 gün bizi bekliyor. Ama kesin tahmin için erken.”

Son Dakika: Hakan Hatipoğlunun Eşi Gizem Hatipoğlu Survivora Devam Edemeyebilir

Hakan Hatipoğlu’nun eşi Gizem Hatipoğlu: Survivor’a devam edemeyebilir

Akturkticaret.net farkıyla: Gizem Hatipoğlu, Survivor’da yarışan ve sakatlanan eşi Hakan Hatipoğlu hakkında konuştu: O anları içim titreyerek, zorla izledim. Belki yarışmaya devam edemeyebilir. Önemli olan onun sağlığı. Öte yandan Survivor’un dün yayınlanan bölümünde Acun Ilıcalı Gönüllüler takımından Hakan Hatipoğlu’nun doktor raporuyla adaya döneceğini ancak bir ay oyunlarda oynamayacağını açıkladı

Gizem Hatipoğlu, Survivor Gönüllüler Takımı’nda yarışan ve geçen hafta ciddi sakatlık geçiren eşi Hakan Hatipoğlu’ndan gelecek güzel haberleri bekliyor.

Nişantaşı’nda bir fotoğraf çekiminde görüntülenen Gizem Hatipoğlu, eşiyle ilgili soruları da cevapladı.

Eşinin parkurda geçirdiği kazayı izlerken büyük üzüntü duyduğunu anlatan Gizem Hatipoğlu, “O anları içim titreyerek, zorla izledim. Yarışma kuralları gereği tabii telefonla konuşamadım ama göz kapağına dikiş atılmış ve boyun kemiğinde ciddi bir sorun var. Belki yarışmaya devam edemeyebilir. Önemli olan onun sağlığı” diye konuştu.

Eşinin parkurda geçirdiği kazayı izlerken büyük üzüntü duyduğunu anlatan Gizem Hatipoğlu, “O anları içim titreyerek, zorla izledim. Yarışma kuralları gereği tabii telefonla konuşamadım ama göz kapağına dikiş atılmış ve boyun kemiğinde ciddi bir sorun var. Belki yarışmaya devam edemeyebilir. Önemli olan onun sağlığı” diye konuştu.

Fakat dün yayınlanan Survivor’un son bölümünde Acun Ilıcalı ödül oyunlarından sonra Hakan Hatipoğlu’nun adaya döneceğini fakat 1 ay boyunca oyunlarda yer alamayacağını açıkladı.(Vatan)

Son Dakika: Çocuklar Duymasındaki Yeni Havuç Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

Çocuklar Duymasın’daki yeni ‘Havuç’ sosyal medyada alay konusu oldu

Akturkticaret.net farkıyla: Çocuklar Duymasın’da yeni Havuç’u oynayacak kişinin Baran Erdoğan olduğu açıklanır açıklamaz sosyal medya yıkıldı. Yeni oyuncuyu görenler, “Havuç bulamayınca turpu boyamışlar.” diye alay etti.

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Çocuklar Duymasın’da Havuç karakterinin geri döneceğini duyuran yapımcı Birol Güven, karakteri canlandıracak kişinin de kim olduğunu açıkladı. Güven’in fotoğraf paylaşmasıyla sosyal medya yıkıldı.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Yeni Havuç’un ilk görüntüsünü paylaşan Birol Güven, oyuncunun kim olduğunu da açıkladı. Havuç’u canlandıracak kişinin Baran Erdoğan olduğunun açıklanmasıyla herkes “Havuç bulamayınca turpu boyamışlar.” dedi.

BARAN ERDOĞAN KİMDİR?

Baran Erdoğan, 1986 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Müjdat Gezen Actor Studio Mezunu olan Erdoğan, 2010 yılında yaylınlanan Yahşi Cazibe dizide oynadı. Daha sonra ‘Kanıt’ dizisinin 2011 yılında yayınlanan 2. sezonunda rol aldı. Aynı yıl Oya Başar, Şafak Sezer, Evrim Akın gibi isimlerin başrolünü oynadığı Alemin Kralı adlı dizide oynadı. 2014 yılında yayınlanan Hayat Yolunda adlı dizide rol aldı. 2014 yılında vizyona giren Piyasadan Büyük Alacağımız Var adlı filmde Kadir karakterine hayat verdi. Başrolde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın yer aldığı Kocan Kadar Konuş: Diriliş adlı filmde ise ‘Tolga’ karakterini canlandırdı.

İşte gelen yorumlar:

Son Dakika: Olay Yaratan Görüntüler

Olay yaratan görüntüler!

Akturkticaret.net farkıyla: Çocuk istismarı haberleriyle sarsıldığımız bu dönemde sosyal medyada dolaşan bir video büyük şaşkınlık yarattı. Küçük bir çocuğa viski içirmeye çalışan gençlerin görüntüsü izleyenleri dehşete düşürdü. Tepkiler üzerine bu açıklamayı yaptılar: ‘Şaka yaptık’

Bir sosyal medya hesabından paylaşılan görüntüler kısa sürede yayıldı. İzleyenleri dehşete düşüren görütülerde bir grup genç küçük bir çocuğa zorla viski içirmeye çalışıyor. Ağlamak üzere olan çocuğun halini görenler gençleri mesaj yağmuruna tuttu. Tepki çeken görüntülerin ardından bir açıklama yapan iki genç kız, olayın sadece ‘şaka’ olduğunu çocuğa gerçekten içki içirilmediğini, çocuğun uykudan uyandığı için ağladığını, annesinin ise mutfakta bulaşık yıkadığını söyledi. Ancak videonun sonunda özür dileyen gençlere tepkiler dinmedi.

Suç duyurusunda bulunmak isteyenlerden bazıları şu yorumları yaptı:

“Yasalar ne yapar bilmem ama korkunun gözünü seveyim. Çocuk istismarı her yerdeyken ve bunun 17 yaşında yada 50 yaşında olmakla ve ya cahil olmakla yada okumuş olmakla alakası yokken bir çocuğa eziyet etmemeyi ancak korkarak öğrenebilecekler ne yazıkki…”(Milliyet)

Son Dakika: Demet Akalından “Dul” Açıklaması

Demet Akalın’dan “Dul” açıklaması

Akturkticaret.net farkıyla: Demet Şener, 16 yıldır küs olduğu Demet Akalın’ın İbrahim Kutluay’la boşanmasıyla ilgili yaptığı, “Düşünsenize ben de şu an iki çocukla dul kalabilirdim” sözlerini mahkemeye taşıyacağını açıklamıştı. Demet Akalın ise avukatı aracılığıyla bir açıklamada ” Dul sözü ile hiçbir şekilde birilerini aşağılama veya küçük düşürme amacı gütmemektedir” dedi.

İşte o açıklama:

Kamuoyuna,

Müvekkilimiz Demet AKALIN’ın tamamen içten ve iyi niyetli olarak yapmış olduğu birtakım açıklamalar, kasıtlı ve son derece kötü niyetli bir şekilde, söyleniş amacının dışında yorumlanarak, çarpıtılmaktadır. Müvekkilimiz, hepinizin bildiği gibi içindeki tüm duyguları, tamamen samimi bir şekilde dile getiren, bu manada hiçbir ajandası olmayan biridir. Müvekkilimizin halk tarafından bu denli sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri de; şüphesiz ki en az mesleki başarısı kadar , bu samimi ve içten karakteridir.

Müvekkilimizin, erkek şiddeti, çocuk istismarı gibi toplumsal sorunlara dair düşüncelerini olabilecek en sert şekillerde dile getirdiği herkesin malumudur. Müvekkilimiz, yapmış olduğu son açıklama ile yine Türk toplumunda kadının konumuna ve adeta kanayan bir yaraya parmak basmıştır. Zira Türk toplumunda kadınlar; genellikle evlendikten sonra çalışma hayatına veda etmekte olup evliliklerinin sona ermesi neticesinde ise uzun yıllar iş hayatından uzak kalmış olmaları sebebiyle iş hayatına geri dönememekte ve geçmişte verdikleri bu karardan ötürü büyük pişmanlık yaşamaktadırlar. Müvekkilimiz, yapmış olduğu açıklama ile bu durumun sakıncalarını dile getirmek istemiş, ne kadar varlıklı biriyle evlenilirse evlenilsin, bir kadının güçlü olması ve hiç kimseye muhtaç olmadan yaşaması amacıyla her daim iş hayatında olmasını, evlilikle iş hayatını bırakmamaları gerektiğini dile getirmiştir. Ve yine kendisinin de o günün şartlarıyla, iş hayatını bırakabilecek bir konumda olduğunu düşünerek, olayların farklı gelişmesi neticesinde böyle bir akıbete uğramamış olmasından dolayı müteşekkir olduğunu ifade etmiştir. Müvekkilimizin bir kaç cümle ile dile getirmiş olduğu sözlerin içten gelen sesi bunlardır.

Yine dul ifadesinin, çok kısa bir zaman öncesine kadar, hukukumuzda dahi yer bulan boşanmış kadınlar için de kullanılan bir ifadedir. Boşanmayı deneyimleyen müvekkilimizin, boşanmış insanları tahkir etmeyeceği açıktır. Müvekkilimizin beyanı malumun ilanıdır.

Müvekkilimiz, söylemlerinin yanlış yerlere çekilerek, suni bir polemik yaratılmaya çalışılmasından duyduğu rahatsızlık nedeniyle bu basın açıklamasını yapma zorunluluğunu hissetmiştir. Zira müvekkilimizin açıklamaları, hiçbir şekilde birilerini aşağılama veya küçük düşürme amacı gütmemektedir. Başkalarının aksine müvekkilimiz, söylenmesi gerekeni, gerektiği şekilde söyleyen biri değil, kalbinin sesini dinleyerek duyguları ile hareket eden, gerçekleri ve yüreğinden geçenleri olduğu gibi söyleyen biridir.

Müvekkilimiz, geçmişte yaşadığı ilişkinin sona ermesinin hemen akabinde dahi, müvekkilimizin söylemlerini kendine hakaret addeden şahsa değil hakaret etmek, onun adını dahi anmamış, bu hususta hiçbir açıklama yapmamıştır. Üzerinden bunca zaman geçtikten sonra da küçük düşürme ve aşağılama gereksinimi duymayacağı aşikardır. Buna rağmen Türk milleti bu hususta kimin mağdur ve kimin fail olduğu konusunda hükmünü vermiş, müvekkilimizin uğradığı haksızlık neticesinde müvekkilimizi bağrına basmış ve müvekkilimiz en büyük desteği bizzat halktan görmüştür. Bunun ise beylik laflar ederek olmayacağı açıktır. Müvekkilimiz hali hazır da tüm desteğini kendisinden hiç bir suretle esirgemeyen eşi ve müşterek çocuklarıyla Yüce Allahın takdiri ile huzurlu bir şekilde hayatını sürdürmekte olup bu polemiklerin içerisinde olmayacaktır. 22.02.2018

Saygılarımızla,

Demet Akalın vekilleri

Av. Altın MİMİR

Av. Afra ÇELİK

Kaynak:Hürriyet

Son Dakika: İçindeki Şeytanı Çıkaracağım Diyerek 6 Yıl Tecavüz Etti

‘İçindeki şeytanı çıkaracağım’ diyerek 6 yıl tecavüz etti!

Akturkticaret.net farkıyla: Arjantin’de yaşayan Serio Eduardo Gimenez 6 yıl boyunca kız arkadaşı Celia Beatriz Sosa’nın 8 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulundu. Anne Sosa bu istismara göz yumduğu için mahkeme tarafından 14 yıl hapis cezası aldı. Firari olan Gimenez ise İnterpol tarafından aranıyor.

İddiya göre Gimenez, içinde şeytan olduğunu, kurtaracağını söyleyerek 8 yaşındayken kız çocuğuna tecavüz etti. Hamile kalan çocuk kürtaj için Paraguay’a yollandı. Bugün 17 yaşında olan kız, 2015 yılına kadar 6 yıl boyunca annesinin erkek arkadaşının tecavüzüne maruz kaldı.

‘BANA TECAVÜZ EDERKEN ANNEM DE ONA YARDIM EDİYORDU’

Kız ifadesinde, “Annemin erkek arkadaşı her zaman sarhoştu. İçimde şeytan olduğunu söyledi ve annem de buna inandı. Ben 8 yaşındayken beni uyandırıp istemememe rağmen benimle ilişkiye giriyordu. Bazen sabaha kadar bana tecavüz ediyordu. Karşı çıktığımda ise annem beni kemerle dövüyordu” dedi.

ANNE 14 YIL CEZA ALDI, SEVGİLİSİ KAÇTI

Olay, kızın durumu babaannesine anlatmasından sonra ortaya çıktı. Anne çıkarıldığı mahkeme tarafından 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Erkek arkadaşı ise kaçtı. Küçük kızın psikolojik destek aldığı açıklandı.Arjantin , teacvüz , Şeytan , hapis cezası(Hürriyet)

Son Dakika: Bimeksin İflası İstendi 21 Martta

Bimeks’in iflası istendi! 21 Mart’ta…

Akturkticaret.net farkıyla: Belli bir zamandan bu yana kriz içerisinde olan teknoloji markası olan Bimeks teknolojik ürünler satan bu firma iflas eşiğine geldi. Kriz içerisinden çıkamayan Bimeks için bu sefer son darbe 21 Mart günü geliyor gibi gözüküyor.

Şirketten alacağı olanlar alacaklarını tahsil edemeyince icra yolu ile alacaklarını alamayan alacaklılar bir dava açtılar ve bu davada iflasa karar verilmesi istendi. İflasa karar verilirse de bir dönemin devi olan Bimeks için tasfiye sürecine geçilecek.

Davanın başlamasına 21 Mart gününde başlanacak. İflas davasında konu alacak olan para miktarı ise 100 bin TL olarak açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde 2 farklı çözüm önerisi ile borçlu olduğu firmaların karşısına çıkan Bimeks firması hem kendi markasını kurtarmak hem de borçlu olduğu firmalara borcunu ödeyebilmek adına firmalara ortaklık teklifinde bulunmuştu.

Bu açıklama ile artık son aşamaya geldiğini resmi olarak duyuran Bimeks firması 2016 yılının ilk çeyreğinde başlayan düşüş sonrasında başlayan sürecin de nihayete ereceğini bir anlamda duyurmuştu.

ELİNDE 3 MAĞAZA VE 38 ÇALIŞAN KALDI

KAP üzerinden yapılan açıklamada da şuan aktif olarak 3 mağazanın kaldığı, kapısında kilit bulunan 21 mağazanın daha Bimeks logosuna sahip olduğu, toplamda da 38 çalışanın halen şirket bünyesinde olduğu bilgisi verildi. Bimeks firmasının 2016 yılında, tam da iki sene önce bu dönemlerde 150’ye yakın mağazası, 1.500’e yakın personeli vardı.

BİMEKS TARAFINDAN KAP’A YAPILAN AÇIKLAMA

Şirketimiz, bir süredir içinde bulunduğu ticari ve finansal darboğazı aşmak ve normal ticari kapasitesine tekrar dönmek için alacaklılarla yapılan çözüm toplantısında sunulan plan ile ilgili kamuoyunu 5.2.2018 tarihinde KAP’da bilgilendirmişti.

Ticari alacaklılar, bankalar ve tahvil yatırımcıları, Şirketimizin sunduğu bu plan ile lgili cevaplarını yazılı olarak Şirketimize bildirmeye devam etmektedirler.

Şirketimiz mevcut olumsuz şartların etkisiyle mağaza ve personel sayısını azaltmak mecburiyetinde kalmıştır. Hâlihazırda şirket envanterinde, 21’i geçici kapama durumunda tutulan 24 mağaza ve 38 çalışan bulunmakta olup, olumsuz şartlar sebebiyle şirket faaliyetinin durma noktasına geldiği, sunulan planın bu olumsuz durumun üstesinden gelmek için nihai çözüm olduğunu belirtmek isteriz.

Alacaklılarımıza sunulan ve cevapları gelmeye devam eden çözüm planı, Şirketin e-ticaret kapasitesine daha çok odaklanan, “mağaza destekli ve web tabanlı hibrid perakende iş modeli” üzerinde oluşturulacaktır.

Alacaklılarımız kendilerine sunulan çözüm planıyla ilgili cevaplarını Şirkete yazılı olarak ilettikten sonra, ortaya çıkacak sonuç ve akabinde oluşacak süreç hakkında KAP üzerinden bilahare açıklama yapılacaktır.

Şirketimizin faaliyetine geri dönmesi için, nihai çözüm olarak sunduğumuz bu planın, muhataplarınca kabul görmesi halinde, çıkar birliği içinde çözüme ulaşılacağına dair beklentimizi teyid ediyoruz.

Şirketimiz, alacaklılarını, yatırımcılarını ve kamuoyunu süreç ile ilgili bilgilendirmeye devam edecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Kaynak:Milliyet

Rize Web Tasarım Seo Rize Günübirlik Tur Paykasa