Archive for Mayıs 2018

Son Dakika: Ucuz Et Satan Market Zinciri Sayısı 3E Çıktı

Ucuz et satan market zinciri sayısı 3’e çıktı

Akturkticaret.net farkıyla: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fiyatları dengelemek için Et ve Süt Kurumu aracılığıyla et ve kıyma verilen market zinciri sayısının 2’den 3’e çıkarıldığını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fiyatları dengelemek için Et ve Süt Kurumu aracılığıyla et ve kıyma verilen market zinciri sayısının 2’den 3’e çıkarıldığını söyledi. Fakıbaba, kur nedeniyle kesif yemde problem olduğunu, çözmeye çalıştıklarını da belirtti.

Fakıbaba, piyasayı regüle etmek için Et ve Süt Kurumu (ESK) aracılığıyla 2 market zincirine et verildiğini hatırlatarak, dünden itibaren market sayısının 3’e, şube sayısının da 13 binden 15 bine çıktığını söyledi. Böylece A101 ve BİM’den sonra marketlere Migros da eklenmiş oldu. Tarıma 16 yılda verilen desteğin toplam 120 milyar lira olduğuna dikkati çekti, şöyle devam etti:

“17 milyar dolarlık ihracatımıza karşılık 13 milyar dolar ithalatımız var. Zaman zaman muhalefet ‘Et, saman ithal ediliyor’ diyor. Muhalefet bu, tabii ki diyecek ama bizim için önemli olan vicdanımızın rahat olmasıdır. Yıllık 1 milyon 350 bin ton et tüketimimiz var ama biz 100 bin tonluk et bile ithal etmiyoruz. Şu anda dolar artışından dolayı kesif yemde problem var. Onu da bugün arkadaşlarımızla çalışacağız ve sayın Başbakan’ımıza ileteceğim. Onu da çözmenin gayreti içindeyiz.”

10.551 KİŞİ ATANACAK

Habertürk’ün haberine göre Fakıbaba tarımda eğitimin ve çalışmanın önemine değinerek, Balıkesir’in Bigadiç İlçesi’ne ziyareti sırasında hayvan yetiştiricisi bir çiftçi kadının, hastalanan düvesini kendisinin iyileştirdiğini anlattığını ancak böyle bir durumda üreticilerin imdadına veteriner hekimlerin ulaşması gerektiğini bildirdi.

Üretici ailelerin veteriner hekimlerin takibine zimmetlenmediği takdirde ileri gidilemeyeceğini vurgulayan Fakıbaba, hayvanlar hastalandığında veteriner hekimlere kolay ulaşılması gerektiğini dile getirdi. Fakıbaba, “Biz görevimizi yapıyoruz. Ziraat mühendisi, veteriner hekim, gıda mühendisleri istihdamı için 9 Şubat’ta 10 bin 551 kişinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ailesine katılmasına yönelik gerekli kuruluşlara yazılarımızı yazdık. Bir şey söylüyorsam doğrudur” diye konuştu.

TARIMA DEĞER KATAN 16 PROJE

Tarıma değer katanlar projesi kapsamındaki yarışmaya, Denizbank finansal sponsorluğuyla 52 aday proje veya kişi katıldı. 14 kategoride 16 proje ve 21 yayımcı personel ödüle layık görüldü.

Son Dakika: Bülent Ersoydan Eylül Metine Suç Duyurusu

Bülent Ersoy’dan Eylül Metin’e suç duyurusu

Akturkticaret.net farkıyla: Bülent Ersoy, ağır grip şikayetiyle hastaneye kaldırılmasının ardından “Diva aslında Hepatit B” şeklinde açıklama yapan şarkıcı Eylül Metin hakkında suç duyurusunda bulundu

Hürriyet’ten Arzu Özen’in haberine göre, Bülent Ersoy’un avukatı Serkan Toper tarafından Anadolu Cumhuriyet Savcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’na şikayet dilekçesi verildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Ersoy’un avukatı tarafından verilen dilekçede;

“Bülent Ersoy’un, şüphelinin iddialarının aksine Hepatit B hastası olmadığı açıktır. Basın yoluyla kişinin özel hayatının ihlali suçu oluşmuştur. Eylül Metin’in, eylemine uyan sevk maddeleri uyarınca cezalandırılması amacıyla hakkında kamu davası açılmasını talep ederiz.” denildi.

Sanatçının şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.(Posta)

Son Dakika: Barış Atayın Eşinden Ahmet Hakana Mesaj

Barış Atay’ın eşinden Ahmet Hakan’a mesaj

Akturkticaret.net farkıyla: Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın dünkü yazısı sonrasında Barış Atay bu sabah evinde gözaltın alındı. Barış Atay’ın eşi Beste Sultan Kasapoğulları twitter hesabından ‘hedef gösterdi’ dediği Ahmet Hakan’a sert tepki gösterdi.

Oyuncu Barış Atay Soma’da yaşamını yitiren madenci yakınlarına tekme atan Yusuf Yerkel’in özür mesajı üzerine attığı twittele Ahmet Hakan’ın dünkü yazısına konu olmuştu. Ahmet Hakan’ın ‘Lütfen bu adama haddini bildiriniz!’ başlıklı yazısını takiben Barış Atay bu sabah gözaltına alındı.

BARIŞ ATAY’IN EŞİ BESTE SULTAN’DAN AHMET HAKAN’A TEPKİ :Barış Atay’ın gözaltına alınması üzerine eşi Beste Sultan Kapaoğulları bir twit atıp ‘Hadi beni de şikayet et Ahmet Hakan’ diye yazdı. Beste Sultan Kasaopoğulları Ahmet Hakan için şunları yazdı;

-Ben, “bu adam”ın karısı, çocuğunun annesi; kocam için kaleme aldığınız içi boş kelimeler yığınını hiçe sayarak; susarak beslediğiniz, hedef göstererek sebep olduğunuz her zulmün ifadesini adalet önünde vereceğiniz günü, sabırsızlıkla bekliyorum! @ahmethc

Barış Atay’ın oğlu ile olan fotoğrafını da paylaşan Beste Sultan Kasapoğulları şu mesajı attı;

BARIŞ ATAY’IN ATTIĞI TWITTE NE VARDI: Atay, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’da yaşanan olaylarla ilgili Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan şunu yazmıştı: “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay’ın bu mesajı medya sonrası “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Kaynak:Cumhuriyet

Son Dakika: Barış Atay Gözaltısı Sonra Ahmet Hakana Tepkiler

Barış Atay gözaltısı sonra Ahmet Hakan’a tepkiler

Akturkticaret.net farkıyla: Oyuncu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan Atay’a #BarişAtayYalnızDeğildir hashtaginde destek mesajları verilirken, Atay hakkında “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan’a tepki gösterildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Barış Atay’ın bu sabah gözaltına alındığı öğrenildi. Atay, ifadesi alınmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Barış Atay’ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi. Atay’ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay’ın bu mesajı medya sonrası “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Hükümete yakın medya organlarında da Atay, bu mesajı sonrası hedef gösterilmişti.

Barış Atay’ın gözaltına alınması sonrasında sosyal medyadaki tepkiler şu şekilde:

ATHENA GÖKHAN’DAN BARIŞ ATAY TWEET’İ

O Ses Türkiye jüri üyesi Athena’nın solisti Gökhan Özoğuz da Barış Atay’a sosyal medya hesabı Twitter üzerinden destek verdi.
Özoğuz Barış Atay için şu tweetleri paylaştı;

Kaynak:Cumhuriyet

Son Dakika: Çağatay Ulusoy Cenk Eren Gizem Karaca Gibi İsimlere Uyuşturucu Cezası

Çağatay Ulusoy, Cenk Eren, Gizem Karaca gibi isimlere uyuşturucu cezası

Akturkticaret.net farkıyla: Çağatay Ulusoy, Cenk Eren, Gizem Karaca, Cemal Hünal, Yusuf Akgün, Ergun Taş gibi ünlü isimlerin yargılandığı uyuşturucu davasında Cenk Eren’e uyuşturucu ticareti suçundan 6 yıl 3 ay, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, DJ Nuri Kösem ile Selin Boronkay’a ise 4’er yıl 2’şer ay hapis cezası verildi.

Çağatay Ulusoy, 2011 Türkiye ikinci güzeli oyuncu Gizem Karaca, Cemal Hünal, Yusuf Akgün, Ergun Taş, şarkıcı Cenk Eren ile DJ Nuri Kösem, Ayşe Selin Boronkay’ın da aralarında bulunduğu 34 kişinin yargılandığı davada mahkeme 5 yıl sonra kararını açıkladı.

“ZİNCİRLEME UYUŞTURUCU TİCARETİ”

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına, başka suçtan tutuklu sanıklar Ferdi Özer ve Şeref Deniz katıldı. Başka suçtan tutuklu sanıklar Mehmet Akgün ile Necati Fidan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken 6 tutuksuz sanık da hazır bulundu. Davaya ilişkin görüşü sorulan savcı, daha önce hazırladığı mütalaasını tekrar ettiğini belirtti. Savcı, yakalanan firari sanıklarından Mehmet Akgün ile ilgili ek mütalaasını okudu. Mütalaada, sanık Akgün’ün diğer sanıklardan Şeref Deniz’e ait Şişli’deki evde 4 ay kaldığı, polislerce arama yapılan bu evde 4.4 gram kokain ve 2.5 gram esrar ele geçirildiğini belirtilerek, “Zincirleme şekilde uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 22.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Bu sanığın “Suç örgütü üyeliği” suçundan ise beraati talep edildi.

CENK EREN’E 6 YIL 3 AY

Mahkeme Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, DJ Nuri Kösem ile Selin Boronkay “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Mahkeme Cenk Eren’e de, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Ele geçirilen maddenin kokain olduğunu belirten mahkeme cezada artırım uygulayarak, 7 yıl 6 aya çıkardı. Cezada “iyi hal” indirimi de uygulayan mahkeme Cenk Eren’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Sanıklara verilen cezalarla ilgili herhangi bir erteleme ve geri bırakma kararı uygulanmadı. Bu karar eğer Yargıtay tarafından onanırsa ceza alan isimler, hapis yatacak.

BERAATLERİNİ TALEP ETTİLER

Mütalaaya karşı beyanı sorulan sanıklar, beraatlerini talep ettiler. Sanıklardan oyuncu Yusuf Hakan Akgün’ün avukatı Erol Şahin, mütalaanın maddi gerçeklere aykırı olarak hazırlandığını belirterek “Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca’ya ‘Uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan hapis cezası isteniyor. Aynı konumda bulunan müvekkilime ise ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan ceza isteniyor. Aynı konumda oldukları için benim müvekkilime de ‘Uyuşturucu kullanmak’ suçundan ceza istenmelidir” dedi. Sanıklardan Ergun Taş’ın avukatı ise, “Müvekkilim, Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca ile aynı dizide oynamıştır. Aynı yerde beraber uyuşturucu kullanmıştır. Ama onlara uyuşturucu kullanmaktan ceza istenirken, müvekkilime uyuşturucu ticareti yapmak suçundan ceza isteniyor. Böyle bir farklılık olmamalıdır, müvekkilime de ‘uyuşturucu kullanmak’ suçundan ceza istenmesi gerekir” diye konuştu. Söz alan Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren’in avukatları ise müvekkilleri hakkında beraat kararı verilmesini, beraat kararı verilmemesi durumunda CMK’nın 231. maddesinde yer alan lehe hükümlerinin (erteleme) uygulanarak bir cezaya hükmolunmasını talep etti.

YAKLAŞIK İKİ SAATLİK ARANIN ARDINDAN KARARINI AÇIKLADI

Mahkeme, son savunmaların ardından kararını açıklamak üzere ara verdi. Yaklaşık iki saatlik aranın ardından mahkeme kararını açıkladı.

Kararda, asıl adı Yüksel Venedik olan sanık Cenk Eren’e “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan önce 5 yıl hapis cezası verildi. Ancak uyuşturucu maddenin kokain olması nedeniyle ceza yarı oranında artırılarak 7 yıl 6 aya çıkarıldı. Bu ceza ise sanığın duruşmalardaki iyi hali nedeniyle sonuç olarak 6 yıl 3 ay hapse indirildi. Eren’e 100 lira da adli para cezası verildi.

ÇAĞATAY ULUSOY, GİZEM KARACA’NIN ARASINDA BULUNDUĞU 5 ÜNLÜYE 4 YIL 2 AY HAPİS

Oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, senarist Hüseyin Orçun Benli, menajer Ayşe Selin Borankay da “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2’şer ay hapis cezası ve 80’er lira adli para cezasına çarptırıldılar. Mahkeme diğer 27 sanığın da yine “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan değişik oranlarda hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Öte yandan haklarında “Örgüt kurma ve örgüt üyeliği” suçundan dava açılan tüm sanıklara bu suçtan beraat kararı verilirken; duruşma salonunda bulunan ve değişik hapis cezalarına çarptırılan Ferdi Özer, Şeref Deniz, Aydın Sarıoğlu ile SEGBİS ile duruşmaya katılan Mehmet Akgün’ün tutuklanmalarına karar verildi. Sanıklar Murat Özgener, Cihan Şenyüz ve Aslı Keskin hakkında ise yakalanarak tutuklanmaları kararı verildi. Dava dosyası, İstinaf Mahkemesi’ne gönderilecek. Karar onanırsa, mahkumiyetine karar verilen sanıklar hapis yatacak.

Kaynak:Posta

Son Dakika: Demet Evgardan Üzücü Haber

Demet Evgar’dan üzücü haber

Akturkticaret.net farkıyla: Star TV’de yayınlanan Avlu dizisinde Deniz karakterine hayat veren Demet Evgar bir kaza geçirdi…

Star TV’de yayınlanan Avlu dizisinde Deniz karakterine hayat veren oyuncu Demet Evgar bir kaza geçirdi.

“39 Basamak” isimli tiyatro oyununda da rol alan Evgar’ın geçirdiği kaza sonucu ayak parmağı kırıldı.

Evgar’ın set ve oyunu ertelendi.

Evgar, rol aldığı oyunun hesabından yapılan açıklamayı sayfasına taşıdı.

Yapılan o açıklamada, “39 Basamak etkinliği hakkında önemli bilgilendirme! 16 ve 17 Mayıs 2018 tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan 39 Basamak etkinlikleri, Demet Evgar’ın geçirdiği kaza sebebiyle ayak parmağında kırık oluşmasından dolayı 18 ve 19 Haziran 2018 tarihlerine ertelenmiştir” denildi.(Cumhuriyet)

İşte o açıklama:

Son Dakika: Öğretmen Sevgili Genç İşadamını Öyle Bir Dolandırdı Ki

Öğretmen sevgili genç işadamını öyle bir dolandırdı ki…

Akturkticaret.net farkıyla: Sevgilisi istedi, o verdi. 2 yıl boyunca bir kez bile ‘para yok’ demedi. ‘Yok’ dediği gün ise hem sevgilisiz hem parasız kaldı.

İddiaya göre sevgilisine 2 yılda 120 bin lira kaptırdı. 32 yaşındaki iş adamı 2 yıl önce Şırnak’ta öğretmenlik yapan genç bir kadınla tanıştı. Gözü öğretmen sevgilisinden başka bir şey görmeyen genç adam dolandırıldığını bile anlamadı.

“Kendime cep telefonu, laptop alacam diye sürekli para gönderdim. Ayda ortalama 4-5 bin lira yolladım” diyen genç işadamı, bir gün param kalmadı deyince olanlar oldu. İşadamın iddiaları bununla da bitmiyor: “50 bin, 100 bin derken paralar iyice suyunu çekti. Gerçek yüzü de ortaya çıktı. Ayrılmakla kalmadı, bu sefer de tehdit ederek para istemeye başladı. Beni öldürmekle tehdit etti, bir de benim paramla başka biriyle birliktelik kurdu.”

İş adamı genç kadından şikayetçi oldu. Kadın ise hakkındaki iddiaları reddederek ‘asıl ben şikayetçiyim’ dedi.(Gazetevatan)

Rize Web Tasarım Seo Rize Günübirlik Tur Paykasa