Archive for Mayıs 2018

SON DAKİKA: İnceden Alçıya Sizle Paylaşamam Gider Tayyip Erdoğana Söylersiniz

İnce’den Alçı’ya: Sizle paylaşamam, gider Tayyip Erdoğan’a söylersiniz

En Son Haberler: Muharrem İnce Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Muharrem İnce Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. İnce’nin açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Türkiye’yi yöneten Erdoğan. Dolayısıyla neden onlara değil de Erdoğan değil diye sormak lazım. Birincisi sihirli sayım 29. Erdoğan’ın dünyayı tanımadığını düşünüyor. Arkadaşlarımla bugün toplantı yaptık eksiklerimi söylediler. Herkesin düzeltilmeyi ve öğrenmeye ihtiyacı var. Ömür boyu öğretirken de öğrenmek diye bir şey var. Bundan 10 yıl önce en güçlü şirketler enerji ve petrol şirketleriydi şimdi ise bilişim. Türkiye’de hiçbir siyasetçinin konuşmadığı bir konu. Köyler kapatıldı mahalle oldu. Onları bir büyük bela bekliyor. Vergiler ertelemişti. 2019’a kadar vergileri ödemeyecekti. Erdoğan seçilirse, köylülere sesleniyorum onlara beş ayrı vergi ödeyecekler.

Yandaş medya olarak gösterirken gazete küpürünüz araya kaynamış. Size haksızlık olur bu. Ama haksızlık yaptığınız yayınlarınız var. Mayıs ayında 46 saat AK Parti’ye vermişsiniz. 16 saat CHP’ye vermişsiniz. Haksızlık yapmışsınız yandaş demek olmaz.

Nasuhi Güngör

Beni arayan kişi Erdoğan ile birlikte giden kişi. Daha fazla ayrıntı da var elimde. 89. sayfada kitapta diyor ki, “Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı ziyarette uzun süredir orada yaşayan Gülen ile bir araya geldi. Erdoğan, Gülen görüşmesi muhtevasından çok birbirinden mesafeli olan iki ekolün bir araya gelmesi için önemliydi. Bugün belgeye dayanmadan yazdım diyor. 2012’de bir tweet atmış, “Bunların hepsi olacak merak etmeyin. Yenilikçi Hareket ve geçmişte yazdığım her şeyin arkasındayım”. TRT’nin ne hale düştüğü belli. Senin gibi adamı TRT’nin haber müdürü yapıyorlar. Yazık. Referansım çok. Bülent Arınç “Erdoğan’a gitmeden önce konuyu açtım. Uygun görür müsünüz? dedim. Çok memnun oldu. Bir emri olur mu, tavsiyeleri olur mu? dedi. Cemaatle hükümet arasında bir soğukluk yok”diyor. Beraber büyümüşler, arada CHP’yi karıştıyorlar, canımı sıkıyor.”

Anlamıyorum diyen Nagehan Alçı’ya İnce, “Neyi anlamadığınızı anlamıyorum ben de” diye yanıt verdi. “Bitsin artık bu hasret” diyen birkaç kez görüşmüş olamaz. İnce açıklamalarına şöyle devam ediyor:

Nasuhi Güngör bey de şimdi kıvırıyor. Daha başka doğrular da var. Diplomayı sormak yukardan bakmak geliyor diyen Alçı’ya İnce’den yanıt, “Diplomanız yanabilir. 8 dönem transkripti koyarsınız diploma yerine geçer yapmadılar. 4 yıllık üniversiteyi 8 dönemde bitirmiş diyor. Benim mezun olduğum okul Mustafa Necati Türkiye’nin en köklü okuludur. Taşra maşra değildir. En köklü okuldur.

Seçim güvenliği için elimden geleni yapacağım.

Ekonomi politikaları

Göreve başladıktan sonra bir hafta içinde başlayacağız. Bankaları yapılandıracağız. Televizyon dizilerini de devreye sokacağız. Bir haftada yapabileceğimiz şeyler bunlar. İdeolojik saplantılarımızı bir kenara atacağız. Polisiye tedbirlerle doların inmeyeceğini biliyorum. Ekonomi kurmaylarım var. Anketleri görüyorum. Ona göre açıklayacağız. Devlet memuru olanlar da var. Onları da korumak istiyorum. Cerrahpaşa’ya gittim dekanı görevden aldılar. Genelkurmay Başkanı’nı da ziyaret edersem onu da alacaklar mı?

Alçı’ya yanıt: Gider Erdoğan’a söylersiniz

“Hakan Fidan’ı görevden alacak mısınız diyen” Alçı’ya yanıt: Onu sizle paylaşacak halim yok, gider Tayyip Erdoğan’a söylersiniz. Restorasyon süresi maksimum 2 yıl sürecek. Dış politikada yaptıklarınızın bedeli var. Demokrasi olmaz yabancı yatırımcı gelmez. Polisiye tedbirle ekonomi kalkınır mı?(Cumhuriyet)

SON DAKİKA: Neustadterden Aatif Chahechouhe Ve Ramazan İtirafı

Neustadter’den Aatif Chahechouhe ve ramazan itirafı

En Son Haberler: Fenerbahçeli Roman Neustadter, Aatıf Chahechouhe ile Aykut Kocaman arasındaki diyaloğu anlattı.

Fenerbahçeli Roman Neustadter, Rus basınına açıklamalarda bulundu. Kendisine Türkiye’de Ramazan ayının geldiği, bunun futbola nasıl yansıdığı sorulan deneyimli futbolcu, detaylı açıklamada bulundu.

Konyaspor ile son hafta maçında ilk 11’e alınmayan, sonradan oyuna da girmeyen takım arkadaşıyla ilgili Neustadter şunları söyledi:

“Artık vücutlarının buna alıştığını düşünüyorum. Maç günü oruç tutan oyuncular olduğunu bilsem de, sonuçta maç günü bunu yapmak daha zor. Ancak onlar için sorun yok. Örneğin Fenerbahçe’de Moussa Sow vardı. Ve Aatıf Chahechouhe maç gününde bile yemez. Ligdeki son maç öncesinde hoca Chahechouhe’ya ‘Seni kadroya alıp almayacağımı bilmiyorum’ dedi. Bunun üzerine futbolcu ‘Tamam sorun değil, bu benim dinim, yapmaya devam edeceğim’ dedi. Hoca onu maça çıkarmadı”.

‘Smolov ile görüştüm ama…’

Bir dönem Fenerbahçe’nin transfer gündeminde yer alan Rusya ligi gol kralı Fedor Smolov ile ilgili de itirafta bulundu Neustadter: “Fedor Smolov bana Türkiye’den davet aldığını söyledi. Ancak herhangi bir şey sormadı. Ben kendisine ‘istiyorsan gel, ben de bundayım’ dedim. Zaten Türkiye’yi kendisine tabii ki tavsiye ederim. Rusya’dan İngiltere ya da Almanya’ya gitmekle aynı şey değil, tamam. Ama Türkiye’ye gitmek de yeni ve ilgi çekici bir şey. Ancak şunu da söyleyeyim ki onun yerinde olsam, eğer mümkünse İngiltere ya da Almanya’ya giderdim” diye konuştu.

‘Türkiye’de artık evimde gibiyim’

Roman Neustadter “Türkiye’de son derece iyi karşılandım. Gerek takım içinde gerekse kentte yaşayan insanlar bana iyi davranıyorlar. Zaten bir çok kişi İngilizce konuşuyor ve bir şekilde anlaşabiliyoruz. Bu çok önemli çünkü sonuçta ben Türkçe bilmiyorum. Benim için Türkiye’deki tek zorluk arkadaşlarımdan, yakınlarımdan uzak olmak. Ama bu ilk başlarda daha çok bir sıkıntıydı. Zamanla dost edinmeye ve evimde gibi hissetmeye başladım” dedi.

‘Aslında şampiyon da olabilirdik’

Geride kalan sezonu da değerlendiren Roman Neustadter “Fenerbahçe sezonu ikinci sırada tamamladı. Aslında şampiyon da olabilirdik. Kişisel olarak çok iyi bir sezon geçirdim. Hemen hemen tüm maçlarda forma giydim” diye konuştu.

‘Üçlü bana uyuyordu, ikili bozdu’

Sarı-lacivertlilere ilk geldiği dönem yaşadığı sıkıntılardan da bahseden 30 yaşındaki futbolcu “Benim için ilk dönem işler kolay değildi. Çünkü beni getiren hoca, dört hafta sonra ayrıldı. Dick Advocaat geldiğinde yeni bir sistem oynatmak istemişti. Öncesinde üç merkez savunmacıyla oynanıyordu, bu da bana uyuyordu, sonra bu iki oldu. Bir süre oynamayınca kendini göstermek zor oluyor. Simon Kjaer’in takımdan ayrılmasıyla ben de düzenli oynamaya başladım.

‘İşler yolundaysa sokak rahat’

Sarı-lacivertli futbolcu şöyle devam etti: “Türkiye’de futbolcular sokakta tanınan simalar. Dışarı dolaşmaya çıktıysanız mutlaka sizi durdurup fotoğraf çekilmek istiyorlar. Takım kazanıyor, işler yolunda gidiyor ve siz oynuyorsanız sıkıntı yok ancak kaybediyorsanız o zaman bundan kötüsü olamaz.”

‘6 dil biliyorum’

“Türkçe öğrenmek benim isteğimdi. Kitaplardan öğrenmek benim için daha zor. Bunun yerine bir takım arkadaşım bir şey söylediğinde, bunun ne anlama geldiğini sormak ve ardından o kelimeyi öğrenmek şeklinde ilerliyorum. Şu an artık Türkçe konuşuyorum diyebilirim. Dört dili akıcı olarak konuşuyorum: Rusça, Almanca, İngilizce ve Fransızca. İspanyolcam da fena değil. Şimdi bunlara Türkçe’yi de ekledim.(Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler)

SON DAKİKA: Fox Tv Sunucusu Fatih Portakaldan Cumhurbaşkanı Erdoğana Çok Sert Sözler

FOX Tv sunucusu Fatih Portakal’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert sözler!

En Son Haberler: FOX Tv Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Fetih Programı’nda muhalefeti Bizans’a benzetmesini sert sözlerle eleştiren Fatih Portakal, “Niçin yapıyorsun böyle? Zaten toplum çok gergin. Zaten kutuplaşmış durumdayız. İnsanları neden karşı karşıya getiriyorsunuz? Bu benzetmeleri niçin yapıyorsunuz? Yaptıkça hoşunuza mı gidiyor? Siz neden böyle konuşuyorsunuz? Konuşmaya hakkınız yok!” ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal FOX Tv Ana Haber Bülteni’nde Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik çok sert eleştirilerde bulundu. Portakal Erdoğan’ın ‘Fetih Programı’ndaki muhalefeti Bizans’a benzetmesi ve sonrasında gelen tepkilere değinerek çok sert konuştu.

İşte Fatih Portakal’ın o sözleri:

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN İKİ İSMİ DE TOPLUMU AYRIŞTIRIYOR”

“Cumhur İttifakı’nın iki ismi de toplumu ayrıştırıyorlar. Toplumu kutuplaştırıyorlar. Meral Akşener’in bir sözü vardı ‘Sandığa gidiyoruz; seçim yapıyoruz sadece savaş yapmıyoruz’ diye. Ve Cumhur İttifakı’nın iki ismi geçmişte kendilerini desteklemeyen bu isimleri FETÖ’cü ilan ettiler. Kendilerini desteklemeyenleri PKK’lı diye ifşa ettiler
ve o şekilde nitelendirdiler. Ardından vatan haini dediler, terörist dediler, her şeyi dediler. Ve şimdi de bizans benzetmesinde bulunuyorlar.

“YAPTIKÇA HOŞUNUZA MI GİDİYOR?”

Niçin yapıyorsun böyle? Zaten toplum çok gergin. Zaten kutuplaşmış durumdayız. Neden yapıyorsunuz böyle? İnsanları neden karşı karşıya getiriyorsunuz? Bu benzetmeleri niçin yapıyorsunuz? Yaptıkça hoşunuza mı gidiyor?

“İNSANLARI ÖFKELENDİRİYORSUNUZ”

Ve bunları yaptıkça insanları öfkelendiriyorsunuz, kızdırıyorsunuz. Bu insanlar da bu vatanın yurttaşı, bu topraklarda yaşıyorlar. Yani, herkez düzgün bir yurttaş. Vatandaşlık görevini en layığıyla yapıyor, kadını ve erkeğiyle.

“BÖYLE KONUŞMAYA HAKKINIZ YOK”

Siz neden böyle konuşuyorsunuz? Konuşmaya hakkınız yok! Bunu konuşurken de toplumu ne hale getirdiğinizi hiç düşünmüyorsunuz! Geriyorsunuz! Siz yukarda toplumu gerelim diye düşünüyorsunuz ama toplumun katmanları sizin gibi düşünmüyor malesef! Dikkat etmeleri gerekiyor liderlerin. Yani ikisinin de, diğerlerinin de.”(Mynet)

SON DAKİKA: İnceden Alçıya Bu Soruyu Erdoğana Da Sorabilir Misin

İnce’den Alçı’ya: Bu soruyu Erdoğan’a da sorabilir misin?

En Son Haberler: Muharrem İnce Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İnce’nin Nagehan Alçı ile diyalogları da gündem oldu.

Muharrem İnce Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İnce’nin açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Türkiye’yi yöneten Erdoğan. Dolayısıyla neden onlara değil de Erdoğan değil diye sormak lazım. Birincisi sihirli sayım 29. Erdoğan’ın dünyayı tanımadığını düşünüyor. Arkadaşlarımla bugün toplantı yaptık eksiklerimi söylediler. Herkesin düzeltilmeyi ve öğrenmeye ihtiyacı var. Ömür boyu öğretirken de öğrenmek diye bir şey var. Bundan 10 yıl önce en güçlü şirketler enerji ve petrol şirketleriydi şimdi ise bilişim. Türkiye’de hiçbir siyasetçinin konuşmadığı bir konu. Köyler kapatıldı mahalle oldu. Onları bir büyük bela bekliyor. Vergiler ertelemişti. 2019’a kadar vergileri ödemeyecekti. Erdoğan seçilirse, köylülere sesleniyorum onlara beş ayrı vergi ödeyecekler.

Yandaş medya olarak gösterirken gazete küpürünüz araya kaynamış. Size haksızlık olur bu. Ama haksızlık yaptığınız yayınlarınız var. Mayıs ayında 46 saat AK Parti’ye vermişsiniz. 16 saat CHP’ye vermişsiniz. Haksızlık yapmışsınız yandaş demek olmaz.

Nasuhi Güngör

Beni arayan kişi Erdoğan ile birlikte giden kişi. Daha fazla ayrıntı da var elimde. 89. sayfada kitapta diyor ki, “Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı ziyarette uzun süredir orada yaşayan Gülen ile bir araya geldi. Erdoğan, Gülen görüşmesi muhtevasından çok birbirinden mesafeli olan iki ekolün bir araya gelmesi için önemliydi. Bugün belgeye dayanmadan yazdım diyor. 2012’de bir tweet atmış, “Bunların hepsi olacak merak etmeyin. Yenilikçi Hareket ve geçmişte yazdığım her şeyin arkasındayım”. TRT’nin ne hale düştüğü belli. Senin gibi adamı TRT’nin haber müdürü yapıyorlar. Yazık. Referansım çok. Bülent Arınç “Erdoğan’a gitmeden önce konuyu açtım. Uygun görür müsünüz? dedim. Çok memnun oldu. Bir emri olur mu, tavsiyeleri olur mu? dedi. Cemaatle hükümet arasında bir soğukluk yok”diyor. Beraber büyümüşler, arada CHP’yi karıştıyorlar, canımı sıkıyor.”

Anlamıyorum diyen Nagehan Alçı’ya İnce, “Neyi anlamadığınızı anlamıyorum ben de” diye yanıt verdi. “Bitsin artık bu hasret” diyen birkaç kez görüşmüş olamaz. İnce açıklamalarına şöyle devam ediyor:

Nasuhi Güngör bey de şimdi kıvırıyor. Daha başka doğrular da var. Diplomayı sormak yukardan bakmak geliyor diyen Alçı’ya İnce’den yanıt, “Diplomanız yanabilir. 8 dönem transkripti koyarsınız diploma yerine geçer yapmadılar. 4 yıllık üniversiteyi 8 dönemde bitirmiş diyor. Benim mezun olduğum okul Mustafa Necati Türkiye’nin en köklü okuludur. Taşra maşra değildir. En köklü okuldur.

Seçim güvenliği için elimden geleni yapacağım.

Ekonomi politikaları

Göreve başladıktan sonra bir hafta içinde başlayacağız. Bankaları yapılandıracağız. Televizyon dizilerini de devreye sokacağız. Bir haftada yapabileceğimiz şeyler bunlar. İdeolojik saplantılarımızı bir kenara atacağız. Polisiye tedbirlerle doların inmeyeceğini biliyorum. Ekonomi kurmaylarım var. Anketleri görüyorum. Ona göre açıklayacağız. Devlet memuru olanlar da var. Onları da korumak istiyorum. Cerrahpaşa’ya gittim dekanı görevden aldılar. Genelkurmay Başkanı’nı da ziyaret edersem onu da alacaklar mı?

Alçı’ya yanıt: Gider Erdoğan’a söylersiniz

“Hakan Fidan’ı görevden alacak mısınız diyen” Alçı’ya yanıt: Onu sizle paylaşacak halim yok, gider Tayyip Erdoğan’a söylersiniz. Restorasyon süresi maksimum 2 yıl sürecek. Dış politikada yaptıklarınızın bedeli var. Demokrasi olmaz yabancı yatırımcı gelmez. Polisiye tedbirle ekonomi kalkınır mı?

“Bunu yapmaya mecburuz”

Ortada ucube bir durum var. Bunu millet kabul etti. Cumhurbaşkanı yürütmenin başındaki kişi. Erdoğan kullanıyor da ben niye kullanmayayım yetkileri? Yasama, yürütme, yargıyı ayıracağız başka şansımız yok.

Sınav sistemini, eğitim sistemini değiştireceğiz.Dayatma yapmayacağız. Uzlaşarak çözeceğiz.Yargıda, eğitimde, dış politikada uzlaşacağız. Utanma duygusunu yeniden hatırlatacağız. Yargı mensuplarının cumhurbaşkanı karşısında ayağa kalkmasını doğru bulmuyorum.

Türkiye’de yargı yoluyla infaz var. OHAL hemen kaldırılacak. Alçı’nın, “Türk sağına da Aleviler konusunda eleştirmeye devam ediyorum. Türkiye’de mağdur olan başörtülü kadınlar ve kızlar vardı. Bu yasakların başını CHP çekti. CHP özeleştiri yapmalı mı? Türkiye’de başörtü sorunu çözülmüş durumda. Benim gördüğüm kadarı ile CHP’lilerin tabanı bunu kabul etmiyor” sorusuna “Başörtü sorunu çözülmüş durumda” diye yanıt verdi.

“Erdoğan’ı bana savunmayın”

İnce ayrıca Nagehan Alçı’ya “Erdoğan’ı bana savunmayın” dedi.

“Bu soruyu Erdoğan’a da sorabilir misin?”

“Sivas katliamına katliam demeyen Karamollaoğlu ile aynı ittikafta olmaktan rahatsız değil misiniz?” sorusuna ise “Bir şartla bu soruya yanıt veririm. Bu soruyu Erdoğan’a da sorabilir misin? Ben hiç Karamollaoğlu ile aynı partide siyaset yapmadım ama Erdoğan yaptı. Ben hep CHP’de siyaset yaptım.” diye yanıt verdi.

İki yıl sonunda Türkiye’nin hiçbir çocuğunu tarikat yurduna mecbur etmeyeceğiz. Bunu en büyük vaadim olarak alabilirsiniz. Bu ülkenin çocuklarından daha değerli bir şey olamaz. 24 Haziran’da normalde sınav vardı. Sınava 9 ay kala, 8 ay kala, 6 ay kala değişiklik yapıldı. Çocukların sınava gireceği yerde kabine gireceklerin. Sınavın değil seçimin tarihi değişmeliydi. Dindar nesil yetiştirmek Cumhurbaşkanı’nın işi değil. Dindar nesil yetişmesine engel olmam, kindar nesil yetişmesine engel olurum. Bekir Bozdağ ortalığı bulandırmasın. Şu anda o kadar çok imam hatip lisesi var ki ama içinde öğrencisi yok. İmam hatipe çocuğuna gönderen aileye saygım sonsuz üniversiteye nereye gidiyor bir de ona bak.”

856 milyon dolarlık vergi toplamışlar. Ne oldu bunlara? Hane borcu 500 milyar TL. Reel sektör borcu 41,5. Şirketlerin borcu 40 kat artmış.

Eğitim almış bir köylü çocuğu olarak tarım ve hayvancılığa ayağa kaldırmak istiyorum. Herhalde içinizde yaşya en büyük benim. Domateslerin, salatalıkların koktuğu zamanları biliyorsunuz. Çocuklarımız yiyemiyor.

CHP’yi tanımayanlar bilmez. Birnci devrimcilik, ikinci laiklik, üçüncü devletçilik.Orada bir çentik vardır. O da özel sektörün desteğidir. Cahiller bu kısmı bilmez. Stadyum gerekli midir, gereklidir. 265 stadyum yapılmış, üretime hiç katkısı yok. Benim tercihim 265 fabrika yapmak. 400 milyon dolarla 20 fabrika kurardık, 40 bin kişi çalışırdı. Avrupa’da 50 km benzin istasyonu varken Türkiye’de 10 km de var. Gerek yok.

Bu işlerin kuralı var. Yol göstermeli devlet. ABD’de yapılan sistem budur. Serbest piyasa ekonomisinin olduğu yerdir. Kamu ihale kanunu 180 defa değiştirmişler. Paranın yarısını buradan bulacağız. Devlette tasarruf yapacağız. Cumhurbaşkanı’na bir tane uçak yeter. Sanayimizi %79’u çalışıyor. Kalanları çalışır hale getireceğiz. Denizlerimiz bomboş duruyor. Geönç nüfusa güveniyorum. Nasıl harcayacağız parayı? Kıt kanaat geçinen bir memur olduğunuzda bir araç aldığınızda bu size yük müdür evet, servis olarak kullanırsan yatırımdır. Üretim yok, parayı betona gömdüler. Hırsızlık kolay o yüzden. Türkiye’de sorgulanması gereken kurum ilk olarak TÜİK’tir. Yanlış bilgi veriyor yatırımcılara da . Bu tür alicengiz oyunlarıyla hepsiyle oynadılar bunların. Milli gelirimiz hala 10 bin dolar mı? 7 bin dolara düştü. 1980’de Güney Kore ile aynı orandaydık milli gelirde. Batınca beş büyük şirketi çağırarak dünya ile rekabet edeceksiniz dediler. Güney Kore şimdi 30 bin dolar milli geliri. Güney Kore’nin çok iyi yetişmiş mühendisleri vardı. Muharrem İnce ‘nin hayali fizik, kimya, kuantum bilen çocuklar yetiştirmek. Gençler çalışacaklar, geliştirecekler. Devlette devamlılık esastır, ek bütçe gerekirse yaparız. Bundan sonra Cumhurbaşkanı bütçe yapacak Meclis’e gönderecek. Cumhur İttifakı mesela kabul etmedi. İlavesi var. Milletvekili ile konuşuyorsunuz yapmayın.”

Oy oranı

Her gittiğim yerde iki miting yapıyorum. Kentten çıkamıyoruz. İnsanlar arabanın etrafını sarıyor. Zafer, bozkurt yapan oyum senin diyor. CHP’nin tabanını saymıyorum. CHP hayır kurumu değil. Muhalefetle ilgili bir şey sormayın bana. 24 Haziran’da Erdoğan ile Muharrem İnce ‘nin oyları birbirine yakın çıkacak. 4 Mayıs’tan beri oy oranı inanılmaz arttı.

İkinci tur

Erdoğan’dan daha yerliyim. Afyon mermerini beğenmeyip Hindistan’dan gelen mermeri olan yerde oturmuyorum. Merkez Banakası’na müdahale edilmeyecek, yabancı yatırıcımları getireceğim. Başbakanlığı döneminde Demirel’e kızardık, Cumhurbaşkanlığında eşit davrandı.Ben partiyi değil Türkiye’yi kurtarmak istiyorum. Türkiye’yi bu kuşatmadan kurtarmak istiyorum. Benim ülkemin fakiri de mutsuz zengini de mutsuz. Herhalde bu durum dünyada tektir.

3 yardımcım olacak. Cumhurbaşkanlığım boyunca duyacağınız girişimcilik ve kalite sözcükleri olacak. Demirel’in yaptığı köprüden niye 11 liraya geçiyoruz da Erdoğan’ın köprüsünden 114 liraya? Millet bahçesi yapacağım diyorlar ya TOKİ girmeden bırakmazlar.

“Binali Yıldırım kendi kendini imha etti”

Genel Başkanlığa aday olduğum zaman devleti yönetmeye adayıım demiştim. O günden bu yana çalışıyorum. Binali Yıldırım kendi kendini imha etti.

“Oğlum askerde 5 gün hapis yattı”

Oğlum askere gideceğinde eşim ‘Doğu’ya gitmesin’ dedi. Vicdanım bunu kabul etmez dedim. Oğlum askerde 5 gün de hapis yattı. Cep telefonu ile konuştuğu için. Ziyarete gittiğimde komutan durumu bana anlattı. ‘Mehmet Ağa’nın oğlu yakalansa ne olurdu’ dedim. 5 gün hapis cezası dediler. ‘O zaman bana ne soruyorsunuz verin cezasını’ dedim. 5 gün hapis yattı.

Dış politika

Seçilirsem Suriye’ye büyükelçi göndereceğiz. 4 milyon Suriyeliyi göndermenin birincil hedefimizin olduğunu bilinmesini isterim. Suriye’ye yeni bri anayasa gereklidir. BM gözetiminde bir seçim olmalıdır. Dış politikada efelenmenin bedeli var. Kendini korumaya alacaksın. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmemişsin bağımlı kalmışsın. Boş efelenip ülke kaybedeceğine partim seçimi kaybeder bunu tercih ederim. Cumhurbaşkanı eleştirilmez diye bir şey mi var?
Gazetecilere de üzülüyorum, eleştiri hakkınız yok.

“Ben rozeti çıkardım”

Ben rozeti çıkardım, herkesin oyunu istiyorum. Benim daha fazla oy almam daha doğal olur. Cumhurbaşkanı olacağım için CHP’ye başkan aday olamama gerek olmayacak. Siyaset bir odaklanam işidir. Sen ben demeden biz diyerek yeni bir anlayışla geleceğiz. “Kürtlere ne vaadiniz var?” sorusu üzerine “Bu ülkede barışı tesis edeceğiz. Kürtlerle biz etle tırnak değiliz. Et kim tırnak kim? Tırnak dediğin kesilir atılır. Kürtlerle biz yürek yüreğeyiz. Bir bedende iki canız” diye konuştu.

Erdoğan ile canlı yayına çıkabiliriz. Pronterını da alıp gelebilir, kabulüm.”(Cumhuriyet)

SON DAKİKA: Yeni İmajına Tepki Yağdı

Yeni imajına tepki yağdı

En Son Haberler: Başrol oynadığı Siyah Beyaz Aşk dizisi final yapan oyuncu Birce Akalay, saçlarını kısacık kestirdi. Oyuncunu yeni imajı sosyal medyada tepkilere neden oldu.

İbrahim Çelikkol ile uzun süredir devam eden Siyah Beyaz Aşk dizisi final yapan güzel oyuncu Birce Akalay, herkesin çok beğendiği uzun saçlarını kestirdi. Oyuncunun yeni imajı ise hiç beğenilmedi.

KISA SAÇLI HALİ BEĞENİLMEDİ

Bir Instagram haber sayfasının Akalay’ın yeni saçları haberinin altına gelen yorumlara göre Akalay’ın yeni imajı beğenilmeyerek beslemelere benzetildi. Oyuncuya, “Bitlendin mi?”, “Tek bir soru neden?” gibi yorumlar yapıldı.

DOĞA RUTKAY BEĞENMEDİ

Bir takipçinin “Yani neden bu kadar kendini bozmaya çalışıyor insanlar anlamıyorum” yorumunu okuyan oyuncu Doğa Rutkal Kamal’da yorumu beğenerek yazan kişiye destek verdi.

(Gazetevatan)

SON DAKİKA: Reklam Arası Diye Erdoğanın Canlı Yayını Girince Tuncay Özkan Tepki Gösterdi

Reklam arası diye Erdoğan’ın canlı yayını girince Tuncay Özkan tepki gösterdi

En Son Haberler: CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ı konuk eden CNN Türk televizyonunda ilginç anlar yaşandı. Reklam arası denilerek yayına ara veren kanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı canlı yayınlayınca Özkan duruma tepki gösterdi. Özkan, “20 yıl kadar televizyonculuk yaptım, böyle bir şeye ilk defa tanık oluyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne oluyor’ programına konuk oldu.

Şirin Payzın, Özkan’ın partisinin seçim çalışmalarını anlattığı sırada “reklam arasına gidiyoruz” dedi. Kanal yayınına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla devam etti.

“BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması dönüşü duruma tepki gösteren Özkan, böyle bir şeye ilk kez tanık olduğunu belirterek, “Benim seyircimin arasına Recep Tayyip Erdoğan reklamı aldınız. 20 yıl

kadar televizyonculuk yaptım, böyle bir şeye ilk defa tanık oluyorum. Sadece size saygım nedeniyle burada oturdum” ifadelerini kullandı.

Özkan şöyle devam etti:

Televizyon kurumları, özellikle siyasiler arasında bu tür rekabetlere çok dikkat ederler. İzleyicilerini eğer kendileri korumazlarsa konukları korurlar. Ama bu çok yanlış bir şeydir. CHP Genel Başkan Yardımcısı konuşurken araya Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanını reklam olarak koymak yanlıştır.”(mynet)

SON DAKİKA: İnternetin Gri Odasında Emojili İğrenç Pazarlık

İnternetin gri odasında emojili iğrenç pazarlık

En Son Haberler: Sanal ortamda Dark Net, Deep Web, Dirty Web gibi ağlardan internete giren uyuşturucu bağımlıları, ismini ve IP numarasını gizleyerek sohbet odalarında ve e-eczanelerden ‘emojileri’ kullanarak istediği uyuşturucunun siparişini verip teslim alabiliyor

Uyuşturucu tacirleri ve madde bağımlıları interneti artık bir pazar olarak kullanıyor. Gazete Habertürk’ten Öznur Karslı’nın haberine göre;internetin gri alanında sistem şöyle işliyor: Kullanıcı, kirli internet uygulamaları arasında gösterilen Dark Net, Deep Web, Dirty Web gibi ağlardan internete giriyor. Güvenlik önlemi olarak deşifre olmamak için kendi jargonunu yaratıp, uyuşturucular değişik isimlerle adlandırılıyor. Uyuşturucu satışı bazen aleni bazen de şifreli mesajlarla yapılıyor. O mesajlarda ‘emoji’ler ya da o maddenin hammaddesini çağrıştıran görseller oluyor.

En ufak iz bırakmak istemeyen satıcılar, IP ve fiziksel adreslerini gizlemek için çeşitli tarayıcılara başvuruyor. Satışı sosyal ağlar, mesajlaşma uygulamaları, arkadaşlık uygulamaları, hayalet e-posta servisleri, yasadışı sanal eczaneler, viral ve açık reklamlar üzerinden yapıyor. Farklı dillerdeki hashtaglerle açılmış yüzlerce uyuşturucu satış hesabı bulunuyor.

Türkiye Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TÜBİM) Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, uyuşturucu tacirlerinin illegal sanal eczaneleri de çok sık kullandığını söyledi. Eraslan, “Herkesin erişemediği sanal eczanelerde yasaklı birçok uyuşturucu hap ve madde satılıyor. G. adlı site, pazarın en şöhretlisi. İlaçlar çevrimiçi satılıyor ve bazı bayiler yarım saatte kapıdan teslimat garantisi veriyor. Türkiye’de karanlık internet ortamında online eczanelerden uyuşturucu temin edilebiliyor. Yurtdışındaki online eczanelerden 10 dakikada uyuşturucu siparişi verilebiliyor” dedi.

SATIŞ KANALLARI SOHBET UYGULAMASI

Eraslan, yasadışı faaliyet gösteren e-eczanelerin reçete talep etmeksizin ilaçları verilen adrese postaladığını vurguluyor. Sohbet uygulaması K.M. gizliliğe önem verenlere yönelik olarak kullanıcıların telefon numarasını karşı tarafa göstermiyor. Uyuşturucular, emojilerle K.M. sohbet uygulamasında satılıyor.”

Bilgi Güvenliği Uzmanı Huzeyfe Önal da, “Bitcoin gibi takip edilemez sanal para birimlerini kullanarak gençleri zehirliyorlar. Uyuşturucu ticaretinin en önemli ayaklarından biri derin internetteki sanal eczaneler. Bu eczanelere sıkı denetim uygulanmalı” dedi.

Rize Web Tasarım İlk Sayfa Seo Rize Günübirlik Turlar www.hosttescil.com