Archive for Ağustos 2018

SON DAKİKA: Peş Peşe Skandallar

Peş peşe skandallar…

En Son Haberler: Suudi Arabistan, Suriye’de bölücü terör örgütüne sağladığı maddi desteği artırdı. Suudiler PKK işgalindeki bölgelerde ‘istikrarı sağlamak için’ 100 milyon dolar bağışladığını açıkladı. Öte yandan Trump’ın IŞİD ile Mücadele Özel Temsilcisi McGurk’un, terör örgütü PKK’lılarla çekilen fotoğrafını sosyal medyada paylaşması tartışma yarattı.

PKK’nın Suriye’deki en büyük destekçisi olan ABD yönetimi, bölücü terör örgütüne gönderdiği yardımların faturasını da Suudi Arabistan’a ödetiyor. ABD Başkanı Donald Trump, geçen nisan ayında “Suriye’den ayrılmanın zamanı geldi. ABD için Suriye’de varlık göstermek ciddi bir külfet. Suudi Arabistan bizim Suriye’de kalmamızı istiyorsa parasını ödemesi gerekecek” diyerek Riyad yönetiminden 4 milyar dolar destek istemişti. Riyad’daki ipleri eline geçirip ülkeyi daha fazla ABD yörüngesine sokan Suudi Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Salman ise özel bir destek paketi hazırlamıştı.

SUUDİLER KESENİN AĞZINI AÇTI

Suudiler geçen mayıs ayından itibaren PKK’ya bağlı sözde bir sınır birliği oluşturdu. Bu çeteye katılan teröristlere 200’er dolar maaş ödemeye başladı. Suudiler geçen ay Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde ise kesenin ağzını açtı. Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliği, bu zirvede verilen söz gereği “Suriye’nin kuzeydoğusunda, Rakka gibi IŞİD’den alınan bölgelerde istikrar sağlanabilmesi için 100 milyon dolar yardımda bulunduğunu” açıkladı. Bu bölgeler, PKK’nın işgali altında bulunuyor. ABD’nin de bu bölgelerde 10 kadar askeri üssü bulunuyor.

McGurk’un paylaştığı fotoğraf büyük tepki çekti.

Suudilerin bu bağışı ABD’yi de memnun etti. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Yapılan önemli katkının istikrar sağlanması için kritik olduğu” ve IŞİD’le mücadele konusunda “önemli bir zamanda geldiği” belirtildi. ABD ayrıca diğer ortaklarını ve müttefiklerini de “bölgeye daha fazla istikrar ve güvenlik getirilmesine yardımcı olacak çabalar konusunda kendi paylarına düşeni yapmaya” çağırdı.

TÜRKİYE İLE KRİZ DEVAM EDERKEN PKK’LILARLA POZ VERDİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın IŞİD ile Mücadele Özel Temsilcisi olarak görev yapan ve Washington’ın bölücü terör örgütü PKK ile ilişkilerinde en kilit isimlerden biri olan Brett McGurk, bir kez daha Suriye’ninRakka kentine gitti. McGurk, Twitter hesabından paylaştığı fotoğraflarda kentteki altyapı projelerini incelemeye gittiğini öne sürdü. Ancak Amerikalı temsilci yine PKK’lılarla çekilmiş fotoğraflarını paylaştı. Trump, selefi Barack Obama döneminde atanan birçok yetkiliyi görevden almasına rağmen McGurk’a dokunmamıştı.

Kaynak:Sozcu.com.tr

SON DAKİKA: Brezilyalı Burger Kinge Abd Protestosu

Brezilyalı Burger King’e ABD protestosu

En Son Haberler: Keçiören Belediyesi ABD’li markalara ambargo uygulamaya karar verdi. Buna göre Starbucks, McDonald’s gibi ABD’li markalara ilçede yer verilmeyecek. Yer verilmeyecek markalardan biri olarak sahipleri Brezilyalı olan Burger King de gösterildi. Bu olay 2015 yılında Çin’in Uygur Türklerine yaptığı kötü muamele yüzünden Sultanahmet’te dövülen Güney Korelileri akıllara getirdi.

ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı keyfi yaptırımlar tepki çekmeye devam ediyor. Son hareket ise önceki gün Keçiören Belediyesi’nden geldi. Keçiören Belediyesi McDonald’s, Starbucks ve Burger King gibi ABD’li firmaların ilçede mağaza açma taleplerini geri çevireceğini duyurdu.

Protestonun açıklanmasının ardından Buger King sahiplerinin ABD’li değil Brezilyalı olduğunu duyurdu. Burger King 2010 yılında Brezilyalı yatırım fonu 3G Capital tarafından satın alındı.

BURGER KING: ABD MENŞEİLİ DEĞİL BREZİLYALIYIZ

Keçiören Belediyesi’nin ABD menşeili firmalara yönelik ruhsat verilmemesi kararının ardından açıklama yapan Burger King, kendi firmalarının ABD menşeili değil Brezilyalı olduğunu belirtti. Şirketten yapılan açıklamada, “Belirtmek isteriz ki Burger King, ABD menşeili firmaya ait olmayıp, Ekim 2010’da merkezi Rio de Janeiro/Brezilya olan 3G Capital şirketi tarafından devralınarak RBI (Restaurant Brands International) çatısı altında faaliyet göstermektedir. Markanın Türkiye operasyonlarını ise 23 yıldır aralıksız olarak bir Türk şirketi TAB Gıda olarak biz yürütmekteyiz” ifadelerine yer verildi.

2015 yılının Temmuz ayında Sultanahmet’te gezen bir Güney Koreli turist kafilesi Çinli sanılarak, Çin’in Uygur Türklerine yaptığı kötü muamele yüzünden saldırıya uğramıştı.(Sozcu.com.tr)

SON DAKİKA: Akp Kongresinin En Çok Merak Edilen İsmi

AKP kongresinin en çok merak edilen ismi

En Son Haberler: AKP’nin olağan kongresi Ankara’da geniş güvenlik önlemleri altında yapılıyor. Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan, partisinin 50 kişilik MKYK’sında geniş çaplı değişikliğe gidecek. Kongreye CHP Genel Başkan yardımcısı Yıldırım Kaya da katıldı. AKP yönetimi HDP hariç 16 siyasi parti temsilcisini, kongrelerine davet etmişti.

AKP’liler, kongrenin yapıldığı Ankara Spor Salonu’ndaki yerlerini sabahın erken saatlerinden almaya başladı. Kongre için il dışından da katılım olması nedeniyle şehrin girişlerinde kontrol noktaları oluşturuldu, bazı yollar da kesildi. Spor salonu önünde ve çevresinde bekleyenlere, kumanya ve su servisi yapıldı.

DÖNMEM SENİN YOLUNDAN

Salona giremeyenler, dışarıda kurulan dev ekranlardan kongreyi izledi. Kongre salonunda delegeler, engelliler, gazeteciler ve köşe yazarları için ayrı platformlar yer aldı. Salonda hep bir ağızdan ‘’Dönmem geri senin yolundan’ şarkı da söylendi.

Kongrenin açılış konuşmasını AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yaptı. Divan Başkanlığına da TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin seçildi.

EN ÇOK MERAK EDİLEN

Kongre sonucu Burhan Kuzu’nun yeniden MKYK’da yer alıp almayacağı ise en çok merak edilen konu… TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı yapan, AKP’nin renkli isimlerinden olan ve her kabine değişiminde adı Adalet Bakanlığı için geçip kırmızı plaka bekleyen Kuzu, son dönemde gözünü TBMM Başkanlığı’na çevirmişti. Kuzu sonuçta ne bakan ne de TBMM Başkanı olabildi. Kırmızı plakaya binemeden vekilliği de bitti.

Kaynak:Sözcü/Deniz Ayhan

SON DAKİKA: Mekkede Bir İlk İsteyen Burada Uyuyabilecek

Mekke’de bir ilk… İsteyen burada uyuyabilecek

En Son Haberler: Japonya’da çok popüler olan kapsül oteller Suudi Arabistan’a geldi… Haber ajansı EPA, Mekke’de hizmete başlanacak kapsülleri resmen tanıttı. Hacı adayları istedikleri zaman 3 saat boyunca uyuyabilecek.

Hac döneminde uluslararası kamuoyu Suudi Arabistan’daki ilginç bir yöntemi konuşuyor… 2 milyonu aşkın Müslümanın bölgeyi ziyaret etmesi beklenirken ülkenin batısındaki Mina’da yeni bir uygulama hayata geçirildi. Suudi Arabistan merkezli bir yardım kuruluşu olan Haji and Mutamer Gift Charitable Association, yorulan hacı adayları için kapsül odalar hazırladı.

Bir metre yüksekliğe sahip olan uyku kapsüllerinde aydınlatılmış ayna da bulunuyor.
18 ile 14 adet arasında değişen kapsül odalarda dileyen hacı adayları 3 saat uyuyabilecek. 3 metre uzunluğunda ve 1 metre yüksekliğinde olan kapsüllerde havalandırma, mat ve temiz çarşaflarla birlikte aydınlatılmış ayna bulunuyor.

Yetkililer kapsüllerin sayısının önümüzdeki dönemde artırılabileceğini açıkladı.

Kapsüllerin Japonya’dan 1.114 dolara alındığı ifade edilirken, her ziyaretçinin ardından kapsülün temizleneceği açıklandı. Projeyi yöneten yetkililer, “Kapsülün kutsal mekanlarımızda ve Mekke’de çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Proje başarılı olursa bu kapsülleri kiralamayı düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.(Sozcu.com.tr)

SON DAKİKA: Halit Ergenç Çeşmede Tatsız Bir Kaza Geçirdi

Halit Ergenç, Çeşme’de tatsız bir kaza geçirdi

En Son Haberler: Halit Ergenç, tatil yaptığı Çeşme’de ayağını kesti. Hemen hastaneye giden Ergenç çıkışta, Sözcü’ye açıklama yaptı. Ergenç, “Önemsiz bir kaza değil ama iyiyim” dedi.

Sözcü’den Yunus Emre’nin haberine göre;Ünlü oyuncu Halit Ergenç, her yaz olduğu gibi tatil için Çeşme’ye eşi Bergüzar Korel ve oğlu ile başladı. Gözlerden uzakta yazlık evlerinde tatil yapan Halit Ergenç, talihsiz bir kaza yaşayınca tadı kaçtı. Evlerinde tadilat yaptığı sırada ayağında kesik oluşan Ergenç, soluğu doktorda aldı.

Ergenç, “Yıllar önce ayağım kesilmişti. Enfeksiyon kaptığım için küçücük bir yara büyük sorun haline gelmişti. Şimdi de önlem amaçlı doktora geldim. Görünürde büyük bir kaza gibi gözüküyor. Ancak gayet sağlıklıyım” dedi. Ergenç ve ailesinin Kurban Bayramı tatilini Çeşme’de geçireceği öğrenildi.

SON DAKİKA: Çabuk Gel Aşkım Yanlış Anlayacaklar

‘Çabuk gel aşkım! Yanlış anlayacaklar’

En Son Haberler: Oyuncu Tolgahan Sayışman, önceki gün eşi Almeda Abazi ve arkadaşıyla beraber Nişantaşı’ndaki bir güzellik ve estetik kliniğindeydi.

İçeride yaklaşık üç saat kalıp, cilt bakımı yaptıran üçlüden çıkışta önce Tolgahan Sayışman ile Almeda Abazi’nin arkadaşı kapıda belirdi.

Sayışman, basın mensuplarını fark edince hemen arkalarından gelen eşinden yardım isteyip “Almeda çabuk gel aşkım yoksa beni yakalayacaklar, yanlış anlayacaklar” diyerek espri yaptı. Yakışıklı oyuncunun bu esprisine eşi kahkahalarla karşılık verdi.

(acunn.com)

SON DAKİKA: Dr Bumbum Cinayetten Yargılanacak

‘Dr. BumBum’ cinayetten yargılanacak

En Son Haberler: Yaptığı estetik operasyon sonrası hayatını kaybeden bir hastanın ölümüne sebep olduğu iddiası ile gözaltına alınan ‘Dr. BumBum’(Dr. Popo) lakaplı Denis Furtado, cinayetle yargılanacak.

Dr. Denis Furtado Rio de Janerio kentindeki lüks mahallelerden Barra de Tijuca’daki evinde Lilian Calixto adlı kadın hastasına, popo büyütme operasyonu yapmış ancak Calixto operasyon sonrası rahatsızlanmıştı. Furtado sonrasında fenalaşan hastasını hastaneye götürmüş fakat iki çocuk annesi kadın 4 defa kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

Yaşanan olay üzere soruşturma başlatan Rio de Janerio polisi, olay sonrası ortadan kaybolan doktoru gelen isimsiz bir ihbar ile yakalamış sonrasında tutuklamıştı.

Savcılıktan yapılan açıklamada Furtado’nun cinayetten yargılanacağı belirtildi.

ANNESİ VE KIZ ARKADAŞI SUÇ ORTAKLARI

Rio de Janerio Savcılarının yaptığı açıklamada, Furtado’nun doktor olduğunu iddia eden annesi, kız arkadaşı ve olay anında evde bulunan iki çalışanın da, ölüme sebebiyet verme suçundan yargılanacaklarını belirtildi.

‘ENJEKTE EDİLEN MİKTAR TAVSİYE EDİLEN MİKTARIN ÇOK ÜSTÜNDE’

Savcılık tarafından hazırlanan raporda, Furtado’nun küçük dozlar halinde kullanılması tavsiye edilen biyopolimerler ya da plekesiglas dolgu maddelerinden birini Calixto’nun kalçalarına enjekte ettiği belirtildi. Ayrıca, enjekte edilen dolgu maddesinin 300 ml gram üzerinde olduğu raporda yer alıyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan savcı, sosyal medyada çok sayıda takipçiye sahip olan Dr.Bumbum’ın kadınları ucuz ve kolay bir yöntemle güzelleşme vaatleri ile kandırdığını söyledi.

G1 News tarafından aktarılan habere göre, Barra D’Or hastanesi tarafından hazırlanan tıbbi raporda Calixto’nun hastaneye geldiğinde taşikardı ve nefes almada zorlanma şikayeti olduğuna ilişkin ifadeler olduğu belirtildi. Hastane yönetimi yorum yapmayı reddetti.(mynet)

Rize Web Tasarım İlk Sayfa Seo Rize Günübirlik Tur