Archive for Eylül 2018

SON DAKİKA: Mandasını Bile Sattılar İzleri Bir Bir Siliniyor

Mandasını bile sattılar! İzleri bir bir siliniyor

En Son Haberler: Pakistan’ın yeni Başbakanı İmran Han, selefi Navaz Şerif’in izlerini silmeye devam ediyor. Han, Şerif’in kullanımındaki sekiz değerli mandayı satarak, devletin kasasını doldurma çalışmalarına devam etti.

Başbakanlık konutunda tutulan mandalar, Navaz Şerif ve ailesinin süt ihtiyacını karşılamak için besleniyordu. Ancak yeni Başbakan İmran Han, hükümetin “kemer sıkma politikaları” kapsamında mandaların satılması gerektiğine karar verdi.

Mandaların açık artırmada 19 bin dolara satıldığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde de aralarında kurşun geçirmez ciplerin de bulunduğu kamu malları satılmış ve 600 bin dolarlık gelir elde edilmişti.

Mandalar özellikle, yolsuzluk iddiaları yüzünden görevden alınan Navaz Şerif taraftarlarının ilgisini çekti.

İmran Han, yolsuzlukla mücadelede reform vaadiyle seçilmişti. İktidara geldiğinden bu yana kemer sıkma politikası yürüten Han, karşıtları tarafından gösteriş yapmakla eleştiriliyor.

Eski kriket yıldızı, geçen Ağustos’ta 15 kilometre ötedeki ofisine helikopterle gittiği ortaya çıkınca alay konusu olmuştu.(Sözcü)

SON DAKİKA: 117 Bin Kontenjan Boş Öğrenciler Açıkta Kaldı

117 bin kontenjan boş, öğrenciler açıkta kaldı

En Son Haberler: Binlerce Üniversite adayını yakından ilgilendiren YKS ek yerleştirme tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 117 bin kontenjan boş kaldı.

YKS ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlandı.

14-20 Eylül tarih aralığında tercihlerini gerçekleştiren öğrenci adayları, bugün açıklanan YKS ek yerleştirme sonuçlarının ardından üniversite kayıt aşamasına geçiş yapacak. Öğrenciler, 1-5 Ekim günleri arasında yapılacak olan üniversite kayıtlarının ardından ders başı yapabilecek. Yurt başvuruları da buna paralel olarak ilerleyecek.

Ek yerleştirme sonuçlarının ardından sayısal bilgiler hakkında detayları yayımlayan ÖSYM, yerleşen aday sayısı ve boş kalan kontenjanlar hakkında bilgi verdi. Buna göre; lisans alanında devlet üniversitelerinde yer alan 104 bin 537 kişilik boş kontenjanın 18 bin 137’si doldu. Ön Lisans alanında ise 112 bin 758 kişilik kontenjana 67 bin 518 kişi yerleşti.

Özel üniversitelerde ise lisans alanında 27 bin kişilik boş kontenjana 3 bin 147 öğrenci yerleşti. Özel üniversitelerin ön lisans alanındaki 23 bin 247 kişilik kontenjanına 12 bin 712 kişi yerleştirildi.

Kaynak:Cumhuriyet

SON DAKİKA: Erdoğanın Açılışını Yapacağı Camiyle İlgili Skandal Karar

Erdoğan’ın açılışını yapacağı camiyle ilgili skandal karar

En Son Haberler: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya ziyaretinde skandal bir karara imza atıldı. Erdoğan’ın bugün yapacağı Köln Merkez Camii’nin açılışına cemaatin ve diğer vatandaşların katılmasına izin verilmeyeceği açıklandı. Cami açılışında, sadece davetli olan 500 kişi yer alabilecek.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), cami çevresinde Erdoğan’ı görmek, açılışa katılmak ve onu dinlemek için gelecek yaklaşık 25 bin kişi için izin başvurusunda bulunmuştu.

Dün son dakikada bu iznin verilmeyeceği açıklandı. Köln Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker, Emniyet Müdürü Uwe Jakob ile birlikte yaptığı açıklamada, “Açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan ve davetli olan misafirler tarafından yapılabilir. Bunun dışında DİTİB’in belirttiği gibi cami dışında kimsenin toplanmasına izin verilmeyecek” dedi.

TÜM SOKAKLARI TUTACAKLAR

Bu kararın güvenlik nedeniyle ve DİTİB’in başvurusundaki güvenlik boşlukları nedeniyle alındığı açıklandı. Vatandaşlara ‘gelmeyin’ çağrısının ise yine DİTİB tarafından yapılması kararlaştırıldı. Köln Polisi, ayrıca camiye giden tüm sokak başlarını tutarak gelenleri geri çevireceğini duyurdu.

Köln Emniyet Müdürü Uwe Jakob, geçtiğimiz yıllarda yaşanan Love Parade faciasından sonra kalabalık toplantılar için güvenlik önlemlerinin sıkılaştırıldığını belirtti.

TELEVİZYONDAN İZLEYİN

Jakob, “DİTİB bize iki kez plan sundu ancak tatmin edici bir güvenlik konsepti yoktu. Trafik akışı, yeterli güvenlik personeli, kaçış yolları ve sağlık hizmetleri ile ilgili eksiklikler vardı” diye konuştu. Jakob, insanlar ne şekilde gelirse gelsin cami yakınına alınmayacağını belirterek, “Türk televizyonu açılışı canlı yayınlayacak. Oradan isteyen herkes izleyebilir. Caminin yanına bile yaklaştırmayacağız” diye konuştu.

İKİNCİ YASAK EV SAHİBİNDEN

Köln’ün bulunduğu Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Başbakanı Armin Laschet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Wahn Şatosu’nda ağırlayacaktı.

Köln Üniversitesi’ne bilimsel amaçlı kiralanan Wahn Şatosu’nun ev sahibi, binada Erdoğan’ın ağırlanmasına karşı çıktı ve mahkemeye başvurdu. Şatonun işletmesini yapan Freiherr von Eltz ev idaresi bürosu, Köln İdare Mahkemesi’ne başvurdu ve ‘Şato’nun amacı dışında, siyasi bir lideri ağırlamak için kullanılamayacağı’ kararını çıkarttı. Bunun üzerine Eyalet Başbakanı Armin Laschet, Erdoğan’ı Köln/Bonn Havaalanı’nın bir binasında ağırlama kararı aldı.

Kaynak:Sözcü/Ali Gülen

SON DAKİKA: Demet Akalın İle Alişan Sosyal Medyada Kapıştı

Demet Akalın ile Alişan sosyal medyada kapıştı!

En Son Haberler: Önceki gün Alişan’ın ‘Kesinlikle barışma söz konusu değil’ açıklamasına Demet Akalı’ndan yanıt geldi. Demet Akalın ‘Hâlâ bıraktığım yerde bir arpa boyu yol katetmemiş kayıp değil’ dedi. Alişan’dan ise sert bir yanıt geldi.

Bir dönem oldukça yakın arkadaş olan Demet Akalın ile Alişan 2012 yılında kavga edip küsmüştü. Geçen haftalarda teve2’deki ‘2.sayfa’ programında Demet Akalın’ın Alişan’a zeytin dalı uzatması sonrası, barıştıkları öne sürülmüştü.

‘HÂLÂ BIRAKTIĞIM YERDE’

Bir takipçisi Demet Akalın’a, “Alişan’la barışmamana sevindim” diye yazdı. Demet Akalın ise: ‘Hayalim olsa barışmak gibi, ben uzatmamak için kestirip attım. O canlı yayın ve gazeteye konuştu. Hala bıraktığım yerde bir arpa yol katetmemiş, kayıp değil.” cevabını verdi.

‘İÇİNDEKİ PİSLİK, FESATLIK HİÇBİR ZAMAN BİTMEMİŞ’

Bunun üzerine ise, Alişan da Instagram hikayesinden; ‘İçindeki, kötülük, pislik, fesatlık hiçbir zaman bitmemiş. Hâlâ bıraktığım yerdesin’ diye yazdı.

(MYNET)

SON DAKİKA: Yıldızdan Kıyafet-İ Harbiye

Yıldız’dan ‘Kıyafet-i Harbiye’

En Son Haberler: Kerki ve Solfej’in düzenlediği güz konserleri kapsamında Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde sahne alan başarılı sanatçı Yıldız Tilbe, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza attı.

Harbiye Açıkhava performansının ardından çıktığı Ege turnesinde de konserleriyle ses getirmeyi başaran Yıldız Tilbe, ”Güz Konserleri” kapsamında bir kez daha İstanbullu hayranları ile buluştu. Biletleri haftalar öncesinden tükenen etkinlikte, organizasyon yetkililerinin konser günü satışa açtığı ek kontenjan biletleri de saatler içinde kapışıldı.

Parfüm sıkarak sahneye çıkan başarılı sanatçı Yıldız Tilbe, Delikanlım şarkısı ile etkinlik alanını dolduran binlerce kişiyi selamladı. Tercih ettiği sahne kıyafeti dolayısıyla zaman zaman zor anlar yaşayan Tilbe, bir ara kıyafetinin bir parçasını koparak konserine bu şekilde devam etti. Konserinin ortalarına doğru kıyafeti ile ilgili yaşadığı sorunu kendine özgü bir üslupla seyircilerle paylaşan başarılı sanatçı ”Bu kıyafetleri böyle yapıyorlar sanki bütün kadınlar 1,90 boyunda… 36-38 beden kadınım. Bazen belini filan bağlayıp 40 bedende giydiğim oluyor. Bunlar etli butlu kadınlara göre. Ben beceremiyorum. Sonra sahnede rahatsız oluyorum. Lütfen kusuruma bakmayın. Vallahi ben şimdi rahat edemem. Elbisem düşer istemediğiniz bir görüntüyle karşılaşırsınız Allah korusun… Şunu bir halledeyim hemen geliyorum” diyerek sahne kenarına yöneldi.

“İŞTE, ŞİMDİ HOŞ GELDİNİZ”

Sarf ettiği samimi sözlerle herkesi kahkahalara boğmayı başaran Tilbe, sahne döner dönmez seyircileri bir kez daha selamlayarak, ”İşte şimdi hoş geldiniz. Vallahi rahat değildim kusuruma bakmayın olur mu?” sözleri ile izleyicilerin gönlünü almayı da ihmal etmedi.

Öte yandan başarılı sanatçıyı dinlemeye gelenler arasında sanatçı arkadaşları Murat Başaran ve Derya Uluğ’da yer aldı.

Kaynak:(Sözcü/Emre Çevik)

SON DAKİKA: Talat Buluttan Ece Erkene Uzaklaştırma

Talat Bulut’tan Ece Erken’e uzaklaştırma

En Son Haberler: Talat Bulut, Ece Erken ve Bircan Bali hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı.

‘Yasak Elma’ dizisinin başrol oyuncularından Talat Bulut’u 19 yaşındaki kostüm asistanı kendisini taciz ettiği iddiasıyla şikayet etmişti. Savcılık iddia ile ilgili yeterli delil bulunamadığı için takipsizlik kararı vermişti. Bu sabah ‘Söylemezsem Olmaz’ programında bir kadın kardeşinin Talat Bulut tarafından taciz edildiğini iddia etti. Bu haberlerin ardından Talat Bulut , program sunucuları Ece Erken ve Bircan Bali hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı…

İşte ünlü oyuncunun avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama:

Değerli Basın Mensubu Arkadaşlar,
Hakkındaki iddiaların mesnetsizliği ilgili yargı merciilerince de kesin olarak verilen karar ile sabit olan müvekkilim Talat BULUT için yargı kararını tanımayarak beyanda adeta karalama kampanyası başlatan Ece ERKEN ve Bircan Bali’nin, Bakırköy 2. Aile Mahkemesi’nce uzaklaştırma kararı verilmiştir. Söz konusu kararın ihlali halinde ilk seferinde 3 günden 10 güne, ikinci seferinde ise 15 günden 30 güne kadar tazyik hapsi yaptırımı uygulanacaktır. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.
Av. Ahmet AVŞAR

Kaynak:Cumhuriyet

SON DAKİKA: Yolcu Uçağı Denize İndi Halk Seferber Oldu

Yolcu uçağı denize indi… Halk seferber oldu

En Son Haberler: Mikronezya’nın Pohnpei Adası’ndan Papua Yeni Gine’ye giden bir yolcu uçağı Chuuk bölgesinde denize iniş yaptı. Henüz bilinmeyen bir nedenle denize inen uçaktaki yolcuların tamamı kurtarılarak kıyıya getirildi.

Radyo Yeni Zelanda’nın, Mikronezya Federal Devletleri polisine dayandırarak verdiği habere göre, Pohnpei Adası’ndan havalanıp Yeni Gine’nin
başkenti Port Moresby’ye doğru giden Air Niugini’ye ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, Mikronezya’nın Chuuk bölgesindeki Weno Havalimanı yakınında henüz bilinmeyen bir nedenle denize indi.

Batmak üzere olan uçağın etrafında bölgede yaşayanların botları toplanırken, yolcuların tamamının kurtarıldığı açıklandı. Acil toplantı halinde olduğu bildirilen Air Niugini’den olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Chuuk Havalimanı müdürü Jimmy Emilio, “36 yolcu 11 mürettebatı olan uçak pistten yaklaşık 150 metre ilerideki lagüne indi” dedi. Emilio, henüz kazanın nedeninin belirlenemediğini söyleyerek, “İncelemeler yarın erken saatte başlayacak ama şu an havalimanı olağan akışına devam ediyor” diye konuştu.(Sozcu.com.tr)

Rize Web Tasarım İlk Sayfa Seo Rize Günübirlik Turlar www.hosttescil.com