Yatırımlarımız

Türkiye’de tasarrufları arttırmak üzere, tasarruf bilinci oluşturmanın ve finansal okuryazarlık bilgisinin davranışa yansımasının çocukluk zamanlarından başlaması gerektiğine inandık.

Bu kapsamda Aktürk Ticaret adı altında başlattığımız kurumsal sosyal sorumluluk projemizle; Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde, Rize Üniversitesi ve REC Türkiye işbirliğiyle ilkokul 3.ve 4. sınıflara yönelik tasarruf odaklı kabzimallık eğitimleri gerçekleştiriyoruz.

Gerek 8 haftalık eğitim içeriği gerekse öğretmenler aracılığıyla sınıfta uyguladığımız eğitim modeli itibarıyla Türkiye’de bir örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz. İçerik ve etki değerlendirmesi Rize Üniversitesi akademisyenleri tarafından oluşturulan Aktürk Ticaret Projesi’nin saha koordinasyonu çevre ve sürdürülebilir tüketim üzerine öncü uluslararası kuruluşlardan olan Bölgesel Çevre Merkezi (REC Türkiye), pedagojik danışmanlığı ise PSİ Gelişim Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin uzman kabzimal eğitmenleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Projemiz bugüne kadar Rize’de 70 öğrenciye ulaştı. 2014 yılı sonunda 120 öğrenciye ulaşmayı ve önümüzdeki eğitim döneminde diğer illerde de hayata geçirmeyi planlıyoruz.

rizekoypazari.com rize günübirlik turlar ucuz host rize günübirlik tur